co robić? Pomóżcie!!! chory welonek

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
kaska
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 9 listopada 07, 15:07

co robić? Pomóżcie!!! chory welonek

Postautor: kaska » 9 listopada 07, 15:37

Witam, od niedawna mam problem z jednym welonem, a mianowicie moja rybka pływa cały czas u góry, nad powierzchnią wody. Słyszałam że może to być problem z pęcherzem pławnym, zrobiłam więc jej głodówkę, przeniosłam do innego akwarium (z wodą z dużego) . Wydawało się że jest ok, więc po 3 dniach przeniosłam rybkę z powrotem do dużego akwa. Ale po ok godzinie rybka znowu pływała już u góry. Powtórzyłam po kilku dniach przeniesienie i sytuacja się powtórzyła. Nie wiem już co robić, jak można jej pomóc? Karmię rybki namoczonym pokarmem, z innymi rybkami wszystko jest ok a z tą nie. Problem sprawia jej spływanie do dna, czasami jest lepiej czasami gorzej. Proszę o rady.

Jeszcze pytanie odnośnie molinezji, właściwie dostałam ją od brata, jest z 4 welonkami i goni tylko mojego czarnego teleskopa. Wydaje się jakby go podgryzała. Czym może być to spowodowane? Dowiadywałam się że molinezje mogą być z welonami, nie są agresywne, jednak dzisiaj zauważyłam że teleskop m,a nadgryzioną płetwę. Czy musze jej kupić jakiś lek? proszę o rady.

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: co robić? Pomóżcie!!! chory welonek

Postautor: chomiczek » 9 listopada 07, 16:53

W jakim (chodzi o litraż )akwarium trzymasz te ryby???
Masz w akwarium filtr ,napowietrzacz????

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: co robić? Pomóżcie!!! chory welonek

Postautor: Tomek83 » 9 listopada 07, 22:09

Po pierwsze nie wiem czemu głodzisz ryby...Jeśli jest to problem z pęcherzem pławnym to nie można pomóc rybie. Masz dobrze natlenione akwarium? W jakim litrażu trzymasz te ryby? Molinezje to ryby stadne i to, że jest sama jest przyczyną takiego zachowania, a ponadto kompletnie nie nadaje się do trzymania z welonami, oddaj ją.

tonyp
Narybek
Narybek
Posty: 30
Rejestracja: 10 listopada 07, 09:54
Lokalizacja: Łódź

Re: co robić? Pomóżcie!!! chory welonek

Postautor: tonyp » 10 listopada 07, 14:28

kaska pisze:moja rybka pływa cały czas u góry, nad powierzchnią wody..



Hmm. Jeśli pływa nad powierzchnią wody (lewituje???) to chyba jakaś magiczna jest. A tak bez żartów to proponuję humanitarne wysłanie rybki na tamten świat w 50% roztworze cyjanowodoru.
NemoDusicel

kaska
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 9 listopada 07, 15:07

Re: co robić? Pomóżcie!!! chory welonek

Postautor: kaska » 10 listopada 07, 15:38

Akwarium ma 200 l, napowietrzanie jest dobre, pompka filtruje wodę w ciągu godziny 3 razy. A robiłam głodówkę ponieważ czytałam że to pomaga. Więc nie można już pomóc tej rybce?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: co robić? Pomóżcie!!! chory welonek

Postautor: Tomek83 » 10 listopada 07, 17:22

Głodówka nie pomaga, nie wiem kto pisze takie bzdury. Raczej nie można jej pomóc.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości