Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
lisekx
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 26 sierpnia 07, 20:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: lisekx » 24 października 07, 15:46

Po podaniu antybiotyku (Sera baktopur) rybka zaczęła czuć sie tak jakby lepiej, tzn. normalnie oddycha, brzuch zrobił się normalnej wielkości, zniknął pęcherzyk przy odbycie, zaczął jeść, normalnie wydala, znów stał się ruchliwy i płochliwy, a plamki krwi przy odbycie i płetwach brzusznych są coraz mniejsze... :D
Dziś druga dawka antybiotyku. Jeszcze ze dwa dni kwarantanny i chyba powrót do ogólnego...

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: Tomek83 » 24 października 07, 17:19

Poczekaj z tą radością, bo być może to tylko chwilowa poprawa bardzo typowa przed samym zgonem. Jeżeli rybę wyleczysz to znaczy, że to nie była puchlina wodna.

kris_vip
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 21 października 07, 12:18

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: kris_vip » 24 października 07, 20:06

Wcale nie był bym taki pewien, że nie była to puchlina wodna, ponieważ z doświadczenia swojego wiem, że możliwe jest jej wyleczenie. Osobiście miałem chorego neonka na nią i póki co żyje :dzieki: Również zastosowałem Sera Baktopour Direct

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: Tomek83 » 24 października 07, 20:20

Widocznie nie był chory na puchlinę, ta choroba jest nieuleczalna. Zapewne był chory na coś innego a Ty postawiłeś przedwcześnie błędną diagnozę.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: Broker » 24 października 07, 20:29

Coś tu jakies zamieszanie sie zrobiło ;)
Posocznica jest nieuleczalna, natomiast puchlina może być wyleczona... Choćby ten link
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=1028
Czy może sie myle i te dwie nazwy są dla jednej choroby??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: Tomek83 » 24 października 07, 20:50

Jest problem z nazewnictwem bo jedne źródła podają obie nazwy dla tej samej choroby, inne, że są to dwie różne choroby. Zdania są podzielone w tej kwestii, według mnie jest to jedna i ta sama choroba.

kris_vip
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 21 października 07, 12:18

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: kris_vip » 24 października 07, 21:35

Tomek23 rozczaruję Cię, ponieważ to nie była tylko i wyłącznie postawiona przeze mnie diagnoza. Pytałem o tego neonka na innych forach, jak również osoby pracujące w rybarium.pl (mam do nich blisko) i wszyscy byli zgodni iż jest to puchlina wodna. A po drugie skoro jest to nieuleczalna choroba to dlaczego Sera szczyci się, że baktpour direct jest skuteczny w leczeniu tej choroby??

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: Tomek83 » 24 października 07, 22:01

kris_vip pisze:Sera szczyci się, że baktpour direct jest skuteczny w leczeniu tej choroby??

Bo Sera szczyci się wszystkim czym może, wiadomo przecież, że w reklamach wszystko jest możliwe...szkoda tylko, że w życiu nie, bo byłby raj na ziemi... Ja natomiast moją wiedzę nie opieram na reklamach tylko na wiedzy wyniesionej z literatury fachowej akwarystycznej; w kilku książkach, w których czytałem o chorobach ryb akwariowych podane były informacje, iż puchlina i posocznica to jedno i to samo(nie upieram się przy tym, że faktycznie tak jest bo sam nie wiem, piszę tylko opinie, z którymi się spotkałem). Ale niezależnie od tego jakby nie było, przyjmując, że są to dwie różne choroby to posocznica na 100% jest nieuleczalna. Puchlina jeżeli jest inną chorobą może i jest do wyleczenia. Tak na prawdę to sobie możemy tu dywagować do woli a jak jest na prawdę musielibyśmy się skontaktować z ichtiologiem a najlepiej jeszcze do tego weterynarzem...

kris_vip
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 21 października 07, 12:18

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: kris_vip » 25 października 07, 20:05

Tomek23 krótko mówiąc możemy co racja to racja. Możliwe, że to dwie różne choroby ale również możliwe jest iż jest to ta sama choroba mająca dwie nazwy.

pozdrawiam

lisekx
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 26 sierpnia 07, 20:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: lisekx » 26 grudnia 07, 17:58

U rybki już nie widać śladów po chorobie, czuje się bardzo dobrze i teraz częściej pojawia się na pierwszym planie baniaka, jak by chciała podziękować pozując jak modelka... :D

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: Broker » 26 grudnia 07, 18:23

Naprawde świetnie :D rybka wyglądała baaardzo źle i gratuluje, że wyzdrowiała ;)

lisekx
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 26 sierpnia 07, 20:04
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: lisekx » 17 lutego 08, 14:57

Tak wygląda dzisiaj :)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: osama » 17 lutego 08, 15:02

He he ale grubasek :)
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: Broker » 17 lutego 08, 15:08

Śliczny Otocinclus macrospilus :D Naprawde świetnie, że z tego wyszedł i ma sie dobrze ;)

Pietia32
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 18 stycznia 08, 23:37
Lokalizacja: warszawa

Re: Otosek pokrwawiony od wewnątrz ?

Postautor: Pietia32 » 26 lutego 08, 01:50

Witam miałem podobny problem z otoskiem w aqwa z krewetkami i po kilku dniach zaczerwienienie zaczęło znikać ,aż ustąpiło całkiem.Obecnie inny otosek w ogólnym ma to samo więc czekam co będzie dalej :)
Myślę że jak to z tego rodzaju rybkami pobierającymi tak pokarm bywa , gdzieś się wkręcił w jakąś małą szczelinę i nie mogąc się wycofać coś sobie uszkodził ale jestem dobrej myśli że będzie ok.
Kilka lat wstecz miałem problem ze zbrojnikiem który utknął we wraku statku a dokładnie w dziobie i niestety nie udało się go uratować :( a jeszcze trudniej było go wydostać ,więc jak pisałem wyżej popłynął za jakimś pokarmem ,utknął i gdzieś się otarł

P.S. hmm dokupiłem 2 kiryski panda i myślę że już mam pełną obsadę w aqwa oby jak najdłużej i bez problemów :)
Pozdrawiam all :)
Ostatnio zmieniony 26 lutego 08, 02:55 przez Pietia32, łącznie zmieniany 1 raz.
110l
25xneon inesa
5 kosirek
1 zbrojnik niebieski
2 otoski
1 kardynałek chiński
2 mułojady
7 kiryski panda

sera 900

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości