gupiki !!! pomocy!!!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
gawer
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 września 06, 15:28

gupiki !!! pomocy!!!

Postautor: gawer » 7 września 07, 21:42

witam
mam pewien problem z gupikami no wiec przechodze do rzeczy, 2 samce maja jakby zgniecione ogony (nie sa rozlozone jak u pozostalych), samice maja biale plamy na grzbiecie! niemam pojecia co to moze byc, jak moge pomoc tym rybka.

Pozdrawiam dzieki z gory

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: gupiki !!! pomocy!!!

Postautor: Tomek83 » 7 września 07, 21:46

Zdjęcia ułatwiłyby identyfikację choroby, bo moim zdaniem są one chore. Według mnie może to być pleśniawka bądź martwica płetw. Kropki na grzebiecie wskazują na ospę. Po samym opisie trudno stwierdzić.

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: gupiki !!! pomocy!!!

Postautor: Broker » 8 września 07, 14:20

Złozone płetwy to równierz objaw ospy ;), wiec jeżeli jeszcze samiec ma kropki, to bardzo mozliwe, ze jest to ospa. Pooglądaj na necie zdjęcia zaatakowanych ryb, poczytaj o zwalczaniu choroby. Jeżeli zidentyfikujesz, że jest to ospa, to musisz przeprowadzić kurację ;)

chomiczek
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 567
Rejestracja: 6 marca 07, 14:34

Re: gupiki !!! pomocy!!!

Postautor: chomiczek » 8 września 07, 21:28

Bardzo możliwe ,ze jest to ospa.Mój bojownik kiedy na nia zachorował ,także nie miał do końca rozłożonych płetw i białe plamki.W bardzo szybki czasie wyleczyłam go lekiem ICHTIOSAN firmy Tropical ;-)

gawer
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 września 06, 15:28

re

Postautor: gawer » 9 września 07, 21:25

dzieki za pomoc. sprobuje podjac kuracje...

pozdrawiam

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości