chory bojownik-przekręca sie na bok:-/

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
frozen_beauty
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 07, 14:56

chory bojownik-przekręca sie na bok:-/

Postautor: frozen_beauty » 16 lipca 07, 17:16

Hej,
mój bojownik ma problemy z pływaniem - przekręca sie na boki :( do tego odpadły mu kawałki płetw.Poza tym je ale mało rusza sie z dna akwarium, i ciężko porusza skrzelami.Wydaje mi sie ze to może być martwica płetw...ale nie jestem pewna.Czym mogłabym go wyleczyć?I czy środki te można kupić w aptece?
pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: chory bojownik-przekręca sie na bok:-/

Postautor: artur_89 » 16 lipca 07, 18:33

A w jakim akwarium, trzymasz tego Bojownika: jaka filtracja, obsada, temperatura :?: . Jeżli mówisz, że odpadają mu płetwy, to jest to prawdopodobnie Martwica Płetw, a jej przyczyną są złe warunki w akwarium. Do leczenia polecam SERA Bactopur, który kupisz w Zoologicznym. pozdro

Awatar użytkownika
Bright
Ryba
Ryba
Posty: 100
Rejestracja: 11 czerwca 07, 18:13
Lokalizacja: Chrzanów

Re: chory bojownik-przekręca sie na bok:-/

Postautor: Bright » 17 lipca 07, 08:16

Tak jak pisze artur to może być martwica płetw... ile masz rybka ma lat miesięcy tygodni? Podaj więcej informacji bo nie można nic z tego wywnioskować...

jaka filtracja, obsada, temperatura


Dokładnie podaj te informacje :D

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: chory bojownik-przekręca sie na bok:-/

Postautor: Tomek83 » 17 lipca 07, 15:55

Bright po co powtarzasz to samo po innych użytkownikach?? Spamujesz i tylko nabijasz posty, jeżeli nie skończysz z takim zachowaniem to dostaniesz ostrzeżenie.

frozen_beauty
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 07, 14:56

Re: chory bojownik-przekręca sie na bok:-/

Postautor: frozen_beauty » 19 lipca 07, 16:14

Szczerze mówiąc to moja wina bo wyjechałam i nikt nie raczył zauważyć że moja rybka ma brudno.To zwykłe 5 litrowe akwarium,żwirek i sztuczne rośliny,kiedy wróciłam było pełne glonów.Od razu zabrałam go do innego pomieszczenia, dodałam kilka kropel MFC i w sumie jest bez zmian,nadal sie przekręca na bok,choć płety juz bardziej nie poodpadały.Ma apetyt,ale nadal leży na dnie i ciężko porusza skrzelami :( :( :(

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: chory bojownik-przekręca sie na bok:-/

Postautor: Tomek83 » 19 lipca 07, 16:22

Masz zdecydowanie za mały litraż. 5 l to kałuża... Musisz kupić większe akwarium, minimum 25l. W tych 5 l na pewno nie masz filtra i ryba się zatruła.

frozen_beauty
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 07, 14:56

Re: chory bojownik-przekręca sie na bok:-/

Postautor: frozen_beauty » 20 lipca 07, 11:18

to prawda ale w sumie nie mam warunków na 25l,w sklepach biedne bojowniki żyją w o wiele gorszych warunkach :( nadal siedzi na dnie i ledwo dyszy,ma apetyt ale mało plywa.Czy jest szansa ze on wyzdrowieje,mam go już ponad rok więc może to też i ze starości?

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: chory bojownik-przekręca sie na bok:-/

Postautor: Tomek83 » 20 lipca 07, 11:24

Ze starości to nie sądzę bo bojowniki żyją dłużej, po prostu ma nieodpowiednie warunki i skutki tego właśnie wychodzą na jaw...Jemu już zapewne nic nie pomoże, jak będziesz widziała, że się męczy to skróć mu cierpienie i nie zakupuj następnej ryby, jeżeli nie możesz zapewnić jej godnego życia w odpowiednich warunkach. A to jak trzymają ryby w sklepach nie jest wytłumaczeniem, my kupując rybę bierzemy odpowiedzialność za jej zdrowie i życie...

szczudlo
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 17 lipca 07, 16:51

Re: chory bojownik-przekręca sie na bok:-/

Postautor: szczudlo » 21 lipca 07, 00:10

jezeli nie masz odpowiednich warunkow na wieksze akwarium to oddaj rybe komus kto takie warunki posiada. ostatecznie jezeli nie posiadasz takich znajomych a bardzo chcesz miec ta rybke to bardzo szybko zainstaluj filtr w tym mini akwarium a na zime przydalaby sie grzalka bo bojowniki lubia ciepla wode tylko odpowiednia grzalka najlepiej z termoregulatorem.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości