ocieranie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ocieranie

Postautor: Hawk » 16 września 04, 18:39

No na pewno nie codziennie ;) mozna dawac w/g mnie raz na 3 dni i powinno byc ok, Oczywiscie kazdy inaczej praktykowal ale to chyba jedna z bezpieczniejszych dawek ;)
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Awatar użytkownika
Bea
Narybek
Narybek
Posty: 83
Rejestracja: 3 września 04, 16:06
Lokalizacja: Kraków

Re: ocieranie

Postautor: Bea » 16 września 04, 18:44

Hawk pisze:No na pewno nie codziennie ;) mozna dawac w/g mnie raz na 3 dni i powinno byc ok, Oczywiscie kazdy inaczej praktykowal ale to chyba jedna z bezpieczniejszych dawek ;)

Problem w tym, że jednorazowa dawka po odmrożeniu, jest za duża żeby ją wykorzystać w jeden dzień. Wkładam więc ją do lodówki i karmię nią na drugi dzień również.

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ocieranie

Postautor: Hawk » 16 września 04, 18:52

to wez ostry noz, zamrozone przetnij na 2 i podawaj jedno, co za problem ;) ?
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Aquagirl
Ryba
Ryba
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 04, 09:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: ocieranie

Postautor: Aquagirl » 16 września 04, 19:53

a wracajac do ocierania - to nie musi byc objaw ospy. MFC troszke i rybcie zdrowe znow. kilka innych chorob ma takie pierwsze objawy przeciez - chocby infekcje skorne? :?:

a co do ochotki - trzeba wyplukac krew i wode i podawac same robaczki - to tak jakby zamrozonego kurczaka sobie bez plukania usmarzyc.... mniej wiecej... :wink: (mam nadzieje ze to porownanie bedzie zrozumiale... :roll: )

ale pytanie mam dziwne - jaki moze miec zwiazek wlaczenie napowietrzania w akwa pelnym roslin z naglym pojawieniem sie nalogu ocierania sie u "pseudo-kosiarki" i molinezji (plus plywanie przy powierzchni tej ostatniej).....? :? :niewiem:

Awatar użytkownika
Spaiky
Ryba
Ryba
Posty: 137
Rejestracja: 22 maja 04, 12:39
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ocieranie

Postautor: Spaiky » 16 września 04, 22:52

A jak podawałeś te ochotki? Ja też miałam ospę i zbiegło to się z podaniem mrożonej ochotki, ale nawet jej nie przepłukałam. Teraz po wyleczeniu ospy znowu zaczynam podawać ochotkę, ale przewewam ją wrzątkiem. Podobno kulorzęsek powodujący ospę nie siedzi w ochotkach tylko w wodzie z ochotek. Postanowiłam zaryzykować, zobaczymy.


Nawet nie wiem czy to była ospa. Ryby ocierały sie o wszystko i niektóre miały ubytki w płetwach ogonowych. Jakby jakaś infekcja bakteryjna. Tyle, że na skrzelach nie było żadnego śluzu, który występuje w takich przypadkach, ani nigdzie na skórze. Były za to jakieś jakby zaczerwienione ranki u niektórych. Może to jakiś pasożyt był. Wtedy podałem mrożoną dafnię. Teraz po podaniu mrożonej ochotki wystąpło tylko ocieranie i już zacząłem leczenie. Ochotkę podałem bez żadnego pażenia ani innej dezynfekcji. Kostkę rozmroziłem i podawałem małymi porcjami w ciągu kilku dni. Oczywiście trzymałem ją w lodówce.

Awatar użytkownika
kamila
Ryba
Ryba
Posty: 314
Rejestracja: 17 września 04, 12:29
Lokalizacja: Stockholm

Re: ocieranie

Postautor: kamila » 17 września 04, 12:43

U mnie rybki ocierają sie sporadycznie, ale rzadko. Nie ma ospy anii innego dziadostwa. Danio tra sie codziennie , neonki co 2 tygodnie a i kiryski pandy od wczoraj!!! :::::)))) Hura!!

Awatar użytkownika
Hawk
Fish Master
Fish Master
Posty: 1231
Rejestracja: 20 maja 04, 12:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: ocieranie

Postautor: Hawk » 17 września 04, 12:50

kamila, Czy chodzi Ci o wycieranie w sensie TARŁA ?
A co do sporadycznego ocierania to dodam ze to zachowanie daje rybie mozliwosc "zrzucenie" z siebie np. kawalka jedzienia lub czegos co na niej osiadlo ;) Wiec nie jest to niebezpieczne
240 l
10 x F1 Tropheus Moorii Golden Kazumba
10 x F1 Tropheus sp. Red Ndole Red Fluorescent

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości