Chory kirysek

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
listek
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 26 listopada 06, 12:37
Lokalizacja: Wejherowo

Chory kirysek

Postautor: listek » 17 maja 07, 19:43

Narosl zauwazylem wczoraj wieczorem nie bardzo wiem co to wspomne jeszcze ze jestem w trakcie leczenia ospy ale to raczej nie to :( do leczenia ospy uzywam Ichtiosana
Wiek rybki okolo 3 lat zachowuje sie normalnie jedynie ta anrosl budzi zastrzezenia
Akwa 375l filtracja Tetra 1200 oraz fluval 2+ wymiana wody raz w tygodniu karmienie raz dziennie lub raz na 2 dni
Parametry ph 7,4
NH3 0
no3 0
no2 0
PO4 0,8
KH 9
GH 11
temp ok. 27 st.
Obsada neony kiryski bocje(2 zdechly od ospy :( )glonojady syjamskie plecostomus

I to chyba tyle narosl wyglada troche jak malina tyle ze biala
macie jakies pomysly ??

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Chory kirysek

Postautor: Tomek83 » 17 maja 07, 19:51

Na pewno to nie ospa? A może pleśniawka...bo jakoś tak mi wygląda na takie właśnie kropki...ale pewien nie jestem, bo ciężko dokładnie ocenić na tych zdjęciach. Może to jakaś rana? Albo pasożyty podskórne...możliwości jest na prawdę wiele. Ichtiosan jest marny, na Twoim miejscu zastosowałbym coś bardziej skutecznego i bezpieczniejszego, bo na zieleń malachitową wrażliwe są zbrojniki...może to zaszkodziło kiryskowi...

Wojtek_L_1983
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 15 listopada 06, 13:30
Lokalizacja: Świdnica

Re: Chory kirysek

Postautor: Wojtek_L_1983 » 18 maja 07, 12:51

mój miał to samo i samo mu przeszło ale tez jestem ciekawy czym mozna to leczyc hmm tak na przyszłosc
112 l towarzyskie
25 l i 200 l jeszcze puste

Awatar użytkownika
waxl
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 13 kwietnia 07, 13:21

Re: Chory kirysek

Postautor: waxl » 18 maja 07, 18:55

Dlaczego zawsze krytykujecie zdjęcia?!

"...bo ciężko dokładnie ocenić na tych zdjęciach...' - Tomek23

Wydaje mi się że zdjęcia są ok i może się czepiam ale często twierdzicie że zdjęcie jest słabe.

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Chory kirysek

Postautor: Tomek83 » 18 maja 07, 19:01

Ja nie mówię, że są słabe...pokaż mi miejsce, w którym stwierdziłem, że Twoje zdjęcia są słabe...Chodzi tylko o to, że zdjęcia nie są idealnie ostre co za tym idzie również niedokładnie widać to co ryba ma na ciele i ciężko ocenić co to jest. Tylko o to chodzi...

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości