Jakie radzicie kupić lekarstwa na osbe rybią? Pomóżcie!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
Magda***
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 1 maja 07, 09:13
Lokalizacja: koło Lublina

Jakie radzicie kupić lekarstwa na osbe rybią? Pomóżcie!

Postautor: Magda*** » 3 maja 07, 16:07

Wcześniej pisałam posta, bo nie wiedziałam co moja rybka ma. Juz teraz wiem że to [shadow=darkred]ospa rybia[/shadow], ale nie wiem jakie lekarstwa jej kupić? Moja rybka to teleskop, i nie wiem czy można zwiększyć temperature do 28 stopni bo przecież to rybki zimnolubne i nie lubiące wahań temp. Teraz 23 stopnie. Dzisiaj nie kupie niczego bo święto dopiero jutro. Jak myślicie nic jej się niestanie? Ona tez nic niechce jeść, ale chyba to normalne przy chorobie. [glow=olive]Pomóżcie mi jak najszybciej!!![/glow][/b]
Magda

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jakie radzicie kupić lekarstwa na osbe rybią? Pomóżcie!

Postautor: artur_89 » 3 maja 07, 16:30

Musiałaś zakładać drugi Topic. Nie mogłaś napisać w tamtym :roll:

[ Dodano: 2007-05-03, 17:34 ]
Będe taki miły i podam Ci sposób leczenie i lekarstwa, które są w działe "Choroby Ryb Akwariowych", jakbyś nie widziała, no ale coż, że się nie chciało :?

Leczenie:
Temperaturę w akwarium podnosimy o 3 oC i intensywnie napowietrzniamy. Zaprzestajemy podawać jakichkolwiek pokarmów zwierzęcych. W temperaturze 32 oC pasożyt ginie w ciągu kilku godzin. Podajemy specyfik, zwykle lekarstwa przeciwko ospie są szkodliwe dla roślin. Np.:
-FMC - 20 ml/200l i po ok. 6-8 dniach druga dawka
-Sera Costapur
Dodatkowo można zastosować fishtaminy.

Awatar użytkownika
Magda***
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 1 maja 07, 09:13
Lokalizacja: koło Lublina

Re: Jakie radzicie kupić lekarstwa na osbe rybią? Pomóżcie!

Postautor: Magda*** » 3 maja 07, 16:39

Czytałam to! Ale chciałam się dowiedziećjak wy sobie z tym radzicie, może macie inne zdania. Inne strony też przeglądałąm.
Magda

slawibed
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 20 kwietnia 07, 20:40
Lokalizacja: janik kolo ostrowca

Re: Jakie radzicie kupić lekarstwa na osbe rybią? Pomóżcie!

Postautor: slawibed » 3 maja 07, 16:46

u mnie najlepsze efekty sa po soli stosowalem zielen zooleku i nie wiele dala kupilem sol dalem dawke troszke wieksza niz zalecana i widac poprawe i mimo ze kirysy sa na sol wrazliwe nic im nie jest po prostu chyba w tym stezeniu im nie szkodzi osobiscie polecam sol jes najmniej szkodliwa dla ryb leki maja zazwyczaj skutki uboczne czego nie mozna powiedziec o soli powodzenia

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Jakie radzicie kupić lekarstwa na osbe rybią? Pomóżcie!

Postautor: artur_89 » 3 maja 07, 16:48

Ja CI napisałem w tamtym Twoim pierwszym poście. Rzadko mam jakie kolwiek choroby, zwłaszcza Ospę (odpukać). A jeśli już mam to daje FMC, temperaturę podnoszę tylko o 2/3 stopnie, albo wogóle, nigdy nie dawałem na 32*C, bo zawsze wykryję chorobę w początkowym stadium. I tym sposobem pokonuję chorobę :D

[ Dodano: 2007-05-03, 17:52 ]
slawibed, tylko, że samą solą ryb nie wyleczysz. Jęsli się nie chce stosować żadnych leków, a ma się ryby bardzo wytrzymałe na wysokie temperatury to można dać 32*C na parę dni i być może pasożyt, właszcza w początkowej fazie rozwoju, powinien zniknąć. U mnie Ospa, czy Pleśniawka po zastosowaniu FMC znika po 4 dniach.

slawibed
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 20 kwietnia 07, 20:40
Lokalizacja: janik kolo ostrowca

Re: Jakie radzicie kupić lekarstwa na osbe rybią? Pomóżcie!

Postautor: slawibed » 4 maja 07, 22:29

dzieki za rade mam nadzieje ze sie tego wkoncu pozbede

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości