skąd się bierze ospa?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
zorza
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 23 grudnia 06, 19:32
Lokalizacja: Pln. Szkocja

Re: skąd się bierze ospa?

Postautor: zorza » 4 maja 07, 20:11

witam

parę miesięcy temu miałam permanentną ospę u neonów
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p ... ght=#43806
NIC nie pomagało - po wyleczeniu objawów ospa wracała w przeciągu 12-14 dni i tak przez 2 miesiące
z całego stadka dzis została mi tylko 1 sztuka i miewa sie dobrze

pozostałe poumierały lub zostały przeze mnie usmiercone, aby skrócić im cierpienie...
akwarium nie było odkażane
zwyczajne podmiany wody, nawóz dla roslinek, trochę soli akwarystycznej co jakis czas

poza wspomnianym ocalałym neonem w akarium pływają nowo kupione (nie tak nowo, bo chyba w lutym) samce gupika i kirysy

Nie ma żadnej ospy :ok: ryby miewaja się b. dobrze (obym nie zapeszyła :roll: )

podejrzewam, że cos zapoczątkowało ospę (stres, niedojrzały filtr - nie wiem co) i pomimo leczenia kilka neonów nadal przechowywało w swoim organiźmie ospę - od kiedy padły choroby nie ma....

na podstawie mojego doswiadczenia - sugeruję wymienic obsadę akwarium
drastyczne, ale szkoda, że mi nikt nie doradził.... bo oszczędziłoby mi to stresu i wydatków

pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości