Neony Inessa;(

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
paras
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 2 lutego 07, 18:23
Lokalizacja: Nowy Sącz

Neony Inessa;(

Postautor: paras » 2 lutego 07, 18:26

zaraz jak kupilem neony i wpuscilem je do akwarium okazalo sie ze jeden nie ma oka i za raz zdechl;/
dzis patrze a 2 neony juz tez nie wtrzymaly;( czym to moze byc spowodowane?!

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: Neony Inessa;(

Postautor: ..::Robin::.. » 2 lutego 07, 18:45

Parametry,niedojzaly zbiornik? podaj jakies info

Awatar użytkownika
paras
Ryba
Ryba
Posty: 157
Rejestracja: 2 lutego 07, 18:23
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Neony Inessa;(

Postautor: paras » 2 lutego 07, 18:48

temperatura-> ok 25
akwa mam od 2 tygodni
inne ryby:
-brzanka symatrzańska*2
-mieczyk*2
-gurami dwuplamisty*2

45l
jeszcze cos?
45l
------
2*mieczyk
4*brzanka mszysta
6*brzanka sumatrzańska

w wakacje wymiana na 112l:D

h4rrY
Ryba
Ryba
Posty: 126
Rejestracja: 30 grudnia 06, 14:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Neony Inessa;(

Postautor: h4rrY » 2 lutego 07, 19:09

Masz tu delikatne błędy... Brzanka sumatrzańska jest rybką stadną, trzyma się ją w akwariach w ilości conajmniej 6 sztuk. Podobnie jest właśnie z pechowymi neonami. Gurami rośnie spory, i niestety jest za duży na Twoje akwarium.

Przyczyny śmierci neonów? Przyznam że też nie miałem szczęścia w hodowli ich. Padały jedna po drugiej, kiedy inne ryby pływały w najlepsze. Do dziś nie wiem co było powodem ich masowego zdychania. Podejrzewam że nie spełniłem jakichś warunków odnośnie właściwości chemicznych wody, ale czy tak faktycznie było, nie wiem.

Awatar użytkownika
Napierka
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 10 listopada 06, 19:45

Re: Neony Inessa;(

Postautor: Napierka » 2 lutego 07, 19:18

Moim zdaniem to zbiornik po prostu nie dojrzał. Woda, podłoże, roślinki i działający filtr powinny sobie odstać od 3 do 4 tygodni - tak aby się wszystko wyklarowało.
Noeonki nie wytrzymały, bo są wrażliwe. Myślę, że to jest przyczyną ich śmierci. (Ja również na początku mojej przygody z akwarystyką popełniłam ten błąd, że wpuściłam rybki do niedojrzałego akwa - wszystkie padły.)
Pozdrawiam
2 noeny innesa, 3 neony zielone (zwinnik costello), 4 neony czerwone, 4 kiryski, 2 zbrojniki niebieskie

skalar11
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 18 grudnia 06, 19:19

Re: Neony Inessa;(

Postautor: skalar11 » 7 lutego 07, 16:54

Możemy się tylko domyślać przyczyn u tej ryby jest mnustwo.

Awatar użytkownika
Wirginia
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 4 lutego 07, 22:36

Re: Neony Inessa;(

Postautor: Wirginia » 7 lutego 07, 17:08

A jakie masz pH i Kh wody? Neony są bardzo wrażliwe na azotyny i amoniak w wodzie a te w świeżym zbiorniku mogą być w większym stężeniu ( brak odpowiedniej ilości bakterii denitryfikacyjnych przetwarzających te związki ). Jaki masz filtr w zbiorniku i jak często go czyścisz? Czy dodawałeś biostartery do wody np. Nitrivec Sery?

makijaja
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 8 grudnia 05, 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Neony Inessa;(

Postautor: makijaja » 7 lutego 07, 21:26

Trochę dziwna sprawa z "delikatnymi" neonami. Ja mam akwarium 14 m-cy. Jako niedoświadczona akwarystka pytałam w sklepie sprzedawcę o parametry wody, kupiłam wszystkie możliwe testy i uzdatniacze....Sprzedawca powiedział, że jeśli z wodą coś będzie nie tak, to neony padną pierwsze. W moim akwa było przez te 14 m-cy różnie: była ospa, były glony, azotany i azotyny, a latem nawet temp. wody podniosła się do 31 stopni. Jeden neon już rok zyje z wyłupiastym okiem ( myślałam, że jest chory i już przeznaczyłam go straty, ale dostał szansę i żyje do dziś)!! I czym to wytłumaczyć?

Być może twoje neony były już "wiekowe" ? Nie wiem jak długo żyją te rybki, ale może nie były młode jak je kupiłeś i wiek + stres zrobiły swoje :wink:
240l
1 paletka
3 czarne molinezje

5 glonojadów syjamskich
kilka otosków

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: Neony Inessa;(

Postautor: Pablo23 » 9 lutego 07, 09:46

przyznaję rację, że to może być wina wody a dokładnie nowej przy zakładaniu akwrium. musisz uważać co dolewasz do wody...nawet jeżeli są to uzdatniacze i leki. sprzedawcy nie zawsze zależy na innych rybach... poprostu sprzedaje...nie wiem czy czytałeś moje inne wypowiedzi czym ja leczę ryby!!! zawsze pomaga...z czasem nauczysz się, jak bez pomocy pseudo sprzedawców radzić sobie z ulubieńcami;) powodzenia

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości