Czy moje mieczyki są chory ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
AmarU
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 21 grudnia 06, 17:16

Czy moje mieczyki są chory ?

Postautor: AmarU » 27 grudnia 06, 18:47

Witam . Mam pytanie czy moje mieczyki są chore . Zachowanie mają normalne . Pływają po całm akwarium i z życiem . Tylko nie pokoi mnie jedna rzecz. 1 mieczyk ma tako wyblakło płetwe grzbietowo i odbytową . Kiedyś była czarna a teraz jest taka biała w czarne paseczki . Drugi ma coś takiego obok skrzeli srebre łuski http://img450.imageshack.us/my.php?imag ... yk2ab7.jpg . Prosze pomóżcie

skalar11
Ryba
Ryba
Posty: 134
Rejestracja: 18 grudnia 06, 19:19

Re: Czy moje mieczyki są chory ?

Postautor: skalar11 » 28 grudnia 06, 20:48

natychmiast wlej akryflawiny to jest tylko rana ale złagodzi cierpienie.NIE zaduzo

AmarU
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 21 grudnia 06, 17:16

Re: Czy moje mieczyki są chory ?

Postautor: AmarU » 28 grudnia 06, 22:38

Ok mam w domu akryflawine . Czy moge ją wlać do głownego zbiornika ponieważ miejszych nie mam w domu żeby go przesadzić ?? Czy rybie zagraża jakieś niebezpieczeństwo ??

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy moje mieczyki są chory ?

Postautor: michal152 » 30 grudnia 06, 09:49

tak bo akryflawina też odkarza

[ Dodano: 2006-12-30, 09:50 ]
poza tym do rany mogą się dostać szybko pasożyty, często jest pleśniawka potem
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

AmarU
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 21 grudnia 06, 17:16

Re: Czy moje mieczyki są chory ?

Postautor: AmarU » 30 grudnia 06, 18:50

Ok dzieki . A jeszcze pytanie nie związane w tym temacie . Czym najlepiej odkażać jest przyniesione do domu roslinki ze sklepu ? Czy są jakieś preparaty ? Kolega mówił mi że mozna wodo utlenioną ale wole się najpierw spytać na forum .

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości