32°C na ile godzin przy ospie ?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: ..::Robin::.. » 30 listopada 06, 15:46

Zastosowalem mfc,po trzech dniach znowu zastosowalem jak na ulotce wskazano,temperatura wynosi caly czas od pierwszego dnia leczenia okolo 29°C,zauwazylem ze kropki zaczynaja znikac szostego dnia widze ze kropki zaczynaja sie u tych ryb ktore byly zdrowe i co znowu zastosowac mfc? wiem ze w 32°C kulozesek ginie i chcem tak zrobic,otoz zamierzam przez kilka godzin ustawic na te 32°C przy silnym napowietrzaniu,tylko mam pytanie na ile godzin ?
dzieki

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: michal152 » 30 listopada 06, 17:09

nie leczy sie chorych ryb ze zdrowymi. Trzeba chore odłowić do innego zbiornika.
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: Ren-Ai » 30 listopada 06, 18:46

Pod tym względem popieram kolegę. Temperatura, najlepiej, aby była utrzymywana przez 4-5 godzin dziennie.
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: ..::Robin::.. » 30 listopada 06, 19:10

nie leczy sie chorych ryb ze zdrowymi. Trzeba chore odłowić do innego zbiornika.

Ta to fajnie a skad bede wiedzial czy dana ryba jest chora u niektorych moze sie dopiero rozpoczynac ta choroba i moze to byc niewidoczne,a co ty myslisz ze kulozesek tylko jest na ciele ryby,ja mam to w calym akwarium i dlatego chce to wytepic i mi nie wypisuj ze mam tylko chore ryby odlawiac i leczyc bo caly zbiornik jest zakazony!
aby była utrzymywana przez 4-5 godzin dziennie.

Acha dzieki

Awatar użytkownika
Polypterus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 505
Rejestracja: 21 listopada 06, 16:18

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: Polypterus » 30 listopada 06, 20:50

Hey!
nie leczy sie chorych ryb ze zdrowymi. Trzeba chore odłowić do innego zbiornika.

Bardzo wielka bzdura! Ospa rybia to nie Virus to Pasozyty...(Kulozesek) Kuracje przeprowadza sie w akwa ogolnym i tylko tak. Poniewaz formy przetrwalnikowe znajduja sie w CALYM akwa i czekaja na nawa ofiare wiec odlowienie ryb do innego akwa mija sie z celem jak gotow2anie kawy bez wody...
Czesc Marcin!

michal152
Ryba
Ryba
Posty: 247
Rejestracja: 29 października 06, 20:42
Lokalizacja: Kraków

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: michal152 » 7 stycznia 07, 10:14

co do temperatury to ja dałem dwa dni 30C i nic się nie działo
http://klub.chip.pl/akwaria/akk/index3.html
pokarmy dla ryb gotowe i robione oraz hodowane

Awatar użytkownika
Polypterus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 505
Rejestracja: 21 listopada 06, 16:18

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: Polypterus » 7 stycznia 07, 10:39

Hey!
Tak...bo powinienes ustawic minimum 32°C i kuracja powinna trwac okolo5-6 dni.
Marcin!

Pablo23
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 22 stycznia 07, 10:57
Lokalizacja: Tychy

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: Pablo23 » 26 stycznia 07, 10:32

Nie wiem czy ktoś z Was stosował taką metodę, ale ja zawsze w ten sposób wszystekie rybki. RZadko odławiam, ale to jest wskazane. Poza preparatami w sklepach akwarystycznych stosuję sól kuchenną. Na akwarium wielkości 80l wsypuję około 1 łyżeczki bezpośrednio do zbiornika. NIE MARTW się !! nic rybkom nie będzie. Po kilku dniach ospa zniknie. Możesz w tym czasie dolewać preparaty przeznaczone na ichtioforiozę. To jest metoda od doświadczonego akwarysty. GWARANTUJÊ, że pomoże. Temperatura max do 29 stopni bo ugotujesz ryby!!!! i sól nie będzie działać. Po kuracji całkowita wymiana wcześniej przygotowanej wody. POWODZENIA.

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: ..::Robin::.. » 26 stycznia 07, 11:27

Dzieki stary za rade ale juz stary temat i dawno wyleczylem ta ospe swoim sposobem i skutecznym.

Awatar użytkownika
Polypterus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 505
Rejestracja: 21 listopada 06, 16:18

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: Polypterus » 26 stycznia 07, 13:44

Oje, oje... Sol powyrzej 29°C nie bedzie dzialac...Dlaczego? Tylko 1lyzka na 80l...to totalna bzdura!!! Tego nawet nie odczujesz miernikami elektronicznymi! Sol kuchenna nie wplywa na twardosc wody! Tak...te preparaty ktore dolewsz POMAGAJA!(bo sol KUCHENNA w tym sterzeniu na 100% nie!). Dzialac zaczyna dopiero od 3g(soli morskiej) na 1l wody!!! Ponad 29°C Ugotujesz ryby??? Ciekawe jakie? Wiekszosc ich uwielbia ta temp! Podaj jaki biotop...to podam Tobie temperatury roczne wody mierzone przez wiele lat...(Kraj...rzeka...miasto...)
Oje..oje!
Fajnie sie usmialem!!! Pozdrawiam Marcin!

ss20
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 11 lutego 07, 12:17
Lokalizacja: Bielsko-B

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: ss20 » 11 lutego 07, 19:26

Ja obecnie teraz walcze z tą chorobą, tylko mam dylemat jak już pisałem w innym temacie czy takie rybki jak neony innesa, czarne, żałobniczki i skalry wytrzymają temp. około 32 stopni i jak długo..

rachet
Narybek
Narybek
Posty: 20
Rejestracja: 8 lutego 07, 23:04
Lokalizacja: Tarnów

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: rachet » 26 lutego 07, 09:23

ss20 pisze:Ja obecnie teraz walcze z tą chorobą, tylko mam dylemat jak już pisałem w innym temacie czy takie rybki jak neony innesa, czarne, żałobniczki i skalry wytrzymają temp. około 32 stopni i jak długo..


No własnie?? Jak takie ryby to przetrwają?
I czy taka temperatura nie zaszkodzi roślinom?
Proszę o wypowiedź kogoś kto już taką kurację stosował.

Awatar użytkownika
..::Robin::..
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 25 października 06, 09:08
Lokalizacja: Zatorze

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: ..::Robin::.. » 26 lutego 07, 10:20

Przez te pare dni roslina napewno nie zaszkodzi a czy ryby twoje wytrzymaja ? raczej tak moja cala obsada przezyla ta temperature

Awatar użytkownika
szybki
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 18 lutego 07, 16:43
Lokalizacja: Sulejów

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: szybki » 1 marca 07, 19:49

Czy podczas podniesionej temp. do 32 stopni kilka godzin dziennie można stosować costapur firmy sera? Bo ja już zaaplikowałem im to lekarstwo, i teraz niewiem czy jest sens podnosić temp. Mam nawrót ospy ostatnio miałem ją ok 4 miesięcy temu. Podaję obsadę: 3 skalary, 3 paletki, 3 gurami mozajkowe, 2 bocje, 3 mieczyki, 3 otoski, 3 zbrojniki niebieskie, 2 kiryski i parka bojowników baniak ma 216 litrów. I wyleczyłem je z tego badziewia właśnie costapurem :idea: a może niewyleczyłem i teraz wróciła. Podpowiedzcie mi cosik na ten temacik. Pozdro.
Akwa 216 litrów
4 x skalary
2 x bocja wspaniała
3 x kiryski
6 x zbrojnik niebieski
3 x otoski
parka bojowników
filtr Tetra Tec ex 1200

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: 32°C na ile godzin przy ospie ?

Postautor: Tomek83 » 1 marca 07, 19:58

Ospa rybia ma tak zwane przetrwalniki, których nie da się zniszczyć żadnym lekarstwem. Po jakimś czasie mogą się ujawnić powodując nawrót choroby. Podnieś temperaturę i stosuj costapur ściśle według ulotki. Nie przedawkuj leku, to może rybom zaszkodzić zamiast im pomóc.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości