odpadające łuski

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
cat_girl2
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 12 listopada 05, 21:24

odpadające łuski

Postautor: cat_girl2 » 15 kwietnia 06, 14:30

moim welonkom od jakiegos czasu zaczeły odpadać im łuski czym to moze być spowodowane

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: odpadające łuski

Postautor: A-kara » 15 kwietnia 06, 21:02

moe jakas ryba je zaatakowala w akwarium?Jakie ryby masz oprocz welonkow?
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: odpadające łuski

Postautor: Mokun » 16 kwietnia 06, 11:53

Nie wiele rybek nadaje sie do trzymania z welonkami. Napisz czy masz jakies ostre dekoracje bo moze zaczepiaja o nie. I napisz czy masz inne rybki!! Takiej choroby nie ma w mojej ksiazce czyli na 80% nie jest to choroba.

cat_girl2
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 12 listopada 05, 21:24

Re: odpadające łuski

Postautor: cat_girl2 » 16 kwietnia 06, 13:35

no w akwa mam jeszcze zbrojnika, głupika, płatke i kiryski. płatka i głupik to po jednym pozastałosci po starej obsadzie ale nie ma tekiej mozliwosci zeby one były tego przyczyną a co do urządzenia to miałam korzeń ale myslałam ze to jego wina wiec go wyjęłam a teraz to zostały tylko kamienie z tym ze one nie maja ostrych końców, zwir też nie jest ostry bo go juz wymieniłam wcześniej myśłaałam ze to wina tego bo welonki ocerały mi sie o dno a teraz to juz nie wiem mozecie mi coś doradzić jakieś witaminy czy coś? moze to wina jedzenia?... karmie je płatkami żywym jedzeniem i granulkami... moze to byc powód

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: odpadające łuski

Postautor: Mokun » 16 kwietnia 06, 13:50

po pierwsze platki, gupiki i welonki to zla obsada!! Musisz oddac albo welonke albo platke i gupika. A nie ma takich rybek jak głupiki tylko sa gupiki a tez nie płatek sa platki!! Musisz oddac welonke lub gupika i platke. Ja na twoim miejscu oddal bym welonke!! :idea:

cat_girl2
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 12 listopada 05, 21:24

Re: odpadające łuski

Postautor: cat_girl2 » 16 kwietnia 06, 14:03

hehe i co bedą mi pływac 2 rybki w akwa bo mam 3 welonki i jak je oddam to mi zostanie 1 platka i 1 gupik :) dzięki ale raczej oddam te drugie a welonki zostawie zresztą bardziej lubie welonki dzieki za rade ale czy zła obsada jest powodem odpadanie łusek?

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: odpadające łuski

Postautor: Mokun » 16 kwietnia 06, 15:06

Nie wiem czy jest spowodowana tym, ale wiem e musissz z jednego zrezygnowac!! Moze wtedy przestana ci luski odpadac. A jaka masz temperature w akwa??

Bystry
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 30 lipca 05, 18:56
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: odpadające łuski

Postautor: Bystry » 16 kwietnia 06, 18:22

a najważniejsze sie nikt nie spytał...jakiej wielkosci masz akwa...bo jak małe to dlatego im łuski wypadaja...Ci co Trzymaja w kulach Welonki :zly: :twisted: :evil: to im sie tak samo dzieje...przykład moi kuzyni az w koncu ich ukochna(niby) Welonka zdechła...w kuli 5l oby:P...jak ja nie cierpie takich ludzi co w kuli trzymaja.... :zly: :zly: :zly: :zly: :evil: :evil: :evil: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

pozdro!!
Tetra Tec Ex 1200...:) nowy nabytek:D

Awatar użytkownika
Ren-Ai
Ryba
Ryba
Posty: 435
Rejestracja: 28 stycznia 06, 16:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: odpadające łuski

Postautor: Ren-Ai » 16 kwietnia 06, 18:30

Odpadanie łusek przypomina 'Chorobę bawełnianą', ale z opisu wynika że rybom tylko odpadają łuski, a nie mają białych kępek ani plam na ciele.
A nastroszone łuski to 'Rybia gruźlica' lub 'Puchlina wodna' - nastroszone łuski w okolicy brzucha. Zobacz w "Choroby ryb akwariowych numery: 7, 9 i 11, a najlepiej sprawdź wszystkie choroby. Powodzenia!
za posty z początku 2006 r. nie biorę odpowiedzialności

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: odpadające łuski

Postautor: A-kara » 16 kwietnia 06, 18:51

...
Mokun pisze:Nie wiem czy jest spowodowana tym, ale wiem e musissz z jednego zrezygnowac!!



Po pierwsze MOkun... dziewczyna pyta o chorobe... "nie wiem czym to jest spowodowane" to po co zawierasz glos w temacie?? Moglbys jej chociaz napisac czemu ma oddac jedne z tych ryb, a nie bezsensownie pisac "oddaj" ... Skoro kolega nie pofatygowal sie wyjasnic czemu masz zrezygnowac z jednych z tych ryb to ja odpowiem. Welony sa rybami zimnolubnymi. Potrafia "smiecic" tj. wiele wydalaja... Gupik wpradzie jest "pancerna" ryba i zniesie wiele temperatur, ale polaczenie tych trzech gatunkow (platek, welona, gupikow- to nie jest dobry pomysl, z tego wzgledu, ze welon ma kompletnie inne upodobania i bardzo "smieci")


Bystry ma racje...zapomnielismy spytac najwazniejszego...jaka powierzchnie ma akwarium...


Mokun pisze:czy masz jakies ostre dekoracje bo moze zaczepiaja o nie


Taaaa...zdrowa ryba napewno bedzie zaczepiac o dekoracje i nadziewac sie na korzenie... To chyba musialoby byc wybitnie male akwarium i to tez jest malo prawdopodobne. Przynajmniej ja sie z czyms takim nigdy nie spotkalam.


Mokun pisze:Takiej choroby nie ma w mojej ksiazce czyli na 80% nie jest to choroba.


.... A czego szukasz??? "ODPADANIE LUSEK" :lol: ? Taki objaw moze dotyczyc wielu chorob, moze byc tez spowodowany wyskoczeniem ryby z akwarium i uderzeniem sie jej o odblysnik.Wiem bo moja ryba zrobila kiedys cos takiego i pozdrapywala sobie mnostwo lusek. Byc moze tez twoja ryba wciska sie za tlo strukturalne (jesli takowe posiadasz) lub
filtr. Czy masz jakies zdjecie?No i oczywiscie ile litrow ma zbiornik---> jak to juz wczesniej wspomnial bystry.

Chyba i ja zaparze sobie ziolek.
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Bystry
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 30 lipca 05, 18:56
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: odpadające łuski

Postautor: Bystry » 16 kwietnia 06, 21:49

Hehehe :)
niop Akarko masz w 100% racje :) ze wszytkim...:)
Mokun mogłas wytłumaczyc czemu ma zrezygnowac z tych ryb...jak ja bym nie wiedział...to chciałbym wiedziec dlaczego :lol:...

A ty(cat_girl2) końcu napisz jakiej objętosci masz te Akwarium:!: :evil:

Co tu sie robi... :shock: :roll: :!: <zły Bystry> :zly:
Tetra Tec Ex 1200...:) nowy nabytek:D

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: odpadające łuski

Postautor: Mokun » 17 kwietnia 06, 09:14

Bystry ja nie jestem dziewczyna a ma zrezygnowac poniewaz welonki to ryby zimnolubne a platki i gupiki to ryby cieplolubne!! Welonki potrzebuja miec nizsza temperature a platki i gupiki wyzsza!!

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: odpadające łuski

Postautor: A-kara » 17 kwietnia 06, 10:39

Bystry ja nie jestem dziewczyna a ma zrezygnowac poniewaz welonki to ryby zimnolubne a platki i gupiki to ryby cieplolubne!! Welonki potrzebuja miec nizsza temperature a platki i gupiki wyzsza!!


Hehehe...dobre...Wlasnie powtorzyles to co ja napisalam wczesniej. Skoro wiesz, czemu tego nie napisales kilka postow wyzej? Po co robisz niepotrzebny spam?Odpowiada sie w jak najmniejszej liczbie postow i koniec.

Mokun ...A wiesz, ze ja mam bardzo mala cierpliwosc? :) I obawiam sie, ze zaraz sie ona skonczy...
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

cat_girl2
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 12 listopada 05, 21:24

Re: odpadające łuski

Postautor: cat_girl2 » 17 kwietnia 06, 12:52

no akwa ma 100 l a z tymi rybkami to zrezygnuje z platki i gupika juz znalazłam osobe której je oddam :) a tak wogóle to w moim akwa temp jest 24stopnie a co do innych objawów to nie ma nic takiego aha i mam jeszcze jedno pytanie jak kupowałam welonki to nie zwróciłam uwagi na to ze mi sprzedała jedną chorą tzn ma zaczerwienione jedną skrzele tzn płate szkrzelowa myslałam ze przejdzie jej to po jakims czasie ale nie da sie to jakoś wyleczyć może to być niebezpieczne? aha a co do dekoracji to juz praktycznie nic nie mam wszystko usunełam

Mokun
Narybek
Narybek
Posty: 97
Rejestracja: 26 marca 06, 14:52
Lokalizacja: Kraków

Re: odpadające łuski

Postautor: Mokun » 17 kwietnia 06, 14:53

Masz zawysoka temperature o 5 stopni!!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości