Martwa paletka i wybarwiony zbrojnik lamparci

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
WladimirPutin
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 22 kwietnia 21, 13:43

Martwa paletka i wybarwiony zbrojnik lamparci

Postautor: WladimirPutin » 9 kwietnia 22, 18:04

Witam
Wczoraj wracając z tygodniowej delegacji zauważyłem że jedna paletka zrobiła się wyblakła (wydaje mi się także że ciężko, szybko oddychała) :/ podmienilem wodę (robię to co tydzień) i z racji na późną porę postanowiłem pomóc jej z rana, niestety rano było już za późno :(

Obawiam się o zdrowie pozostałych :/ nie wykazują żadnych objawów a przynajmniej tak mi się wydaje dlatego wrzucę zdjęcie by ktoś z większym doświadczeniem ocenił.

Paletki posiadam od 4 miesięcy nigdy nie było z nimi problemu

Drugi problem to wyblakłe plamki na zbrojniku lamparcim ale ten zachowuje się normalnie

Dodam że ostatnio namnożył mi się krasnorost i wczoraj zacząłem go zwalczać carbo w dawce 30ml na 320l wody raz dziennie przez okres 3 dni

Czy to możliwe że glonojad wybarwil się od carbo ? Paletka była chora już przed podaniem carbo

Reszta obsady nie wykazuje żadnych niepokojących oznak

Temperatura wody 28
Podawane CO2
Karmienie: tabletki dla zbrojnika, płatki, artemia, D50 plus

Parametry wody podam jak tylko będę miał chwilę by ją zbadać

Ps. Dzisiaj jest drugi dzień jak chciałem dawać carbo ale teraz to już sam nie mam pewności

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości