dziwne zachowanie u kirysów

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
przemek_rpt
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwietnia 21, 22:09

dziwne zachowanie u kirysów

Postautor: przemek_rpt » 19 kwietnia 21, 22:27

Witam w swoim 70 litrowym zbiorniku posiadam 3 kirysy lamparcie, od pierwszych dni spędzonych w moim akwa, są mega aktywne, pływają przy filtrze bardzo energicznie, lub pływają po całej długości akwarium w wyższych partiach zbiornika, bardzo rzadko widuje je przy dnie, jest to normalne zachowanie czy coś nie tak?
akwarium napowietrzam bąbelkami z filtra wewnętrznego, obsada na ten moment:
10 razbora galaxy
4 otoski
3 lirysy lamparcie
2 krewetki filtrujące
1 ślimak military helmet

ZZielonka
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 16 lipca 20, 17:28

Re: dziwne zachowanie u kirysów

Postautor: ZZielonka » 27 kwietnia 21, 20:05

Ja mam kiryski trójpręgie. Miałem 4 sztuki dorosłych osobników, które cały czas siedzą w jednym miejscu na dnie i tylko wieczorem wychodzą na żer. W górnych partiach akwa ich nie obserwuję. Ostatnio dokupiłem im 4 sztuki młodych osobników i te 4 młode zachowują się tak podobnie jak Twoje. Są bardzo ruchliwe i wszędzie ich pełno. Choć muszę przyznać, że jednak przy dnie są bardzo często. Nie pamiętam jak te stare zachowywały się w młodości, ale może młode tak mają :-).

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości