Zbrojnik złoty co z nim jest, robale?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
MariuszTyryfyry
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 lutego 21, 22:22

Zbrojnik złoty co z nim jest, robale?

Postautor: MariuszTyryfyry » 5 kwietnia 21, 20:31

Witajcie mam problem ze zbrojnikiem, w sklepie był podpisany jako zbrojnik złoty a w necie wyczytałem jako pospolity??
Więc problem taki że jego odchody ciągną się za nim niezmiernie, długie nity na zmianę biało,czarno.. jak się przyssa do szyby widać na brzuchu o dziwo
(czarnym brzuchu) jak tam coś się porusza.. bardzo chętnie wrzuciłbym zdjęcie lub filmik i stwierdzenie co to za dziwactwo, raz brzuch napuchniały a raz normalny.
Już słyszałem ze to ciąża a raz robale,
ciąża odpada miałem takie dwa zbrojniki ale jeden 2 tygodnie temu zrobił się blady jak ziomek po flaszce i padł..
Moje akwarium jest nowe jestem nowicjuszem,prowadzę akwarium od 3 miesięcy
Mam akwa o pojemności 37l dosć małe,lecz na początek nie chciałem szaleć z litrażami..
Mam w nim filtr aqa el mini 400l/h
Temperatura stała 26°
3 molinezje 1 samie 2 samice parę dni temu oddałem 2go samca bo była dość duża agresja oddałem samca agresja nadal jest.
Mam zbrojnika a którym tu mowa i
4 neonki
Tak wiem neonków za mało, neonków miałem 8 ale 3 tyg temu miałem ospę i 4 padły. Zatem w najblizszym czasie dokupię odpowiednią ilość by nie przerybić..
Na początku po 2 tyg ustania wody i wpuszceniu bakterii, Woda miała parametry
Dosć zawyżone..
Stopniowo schodziłem z nimi i na dzisiejszy dzień mam ph-7-7,5
Gh-25
Kh-4
Gh zawyżone i podejrzewam że to przez podłoże które sprzedawca obiecywał że nie zmienia własciwości wody.. sa to białe kamienie frakcja 1-2cm 4-8cm
Roslinek jest 5 pędów sam anubias.
Dalszych parametrów jak amoniak nie znam, zamówiłem kolejne testy do sprawdzania..
Wodę podmieniam średnio co 2 tyg 20% z kranu lecz przefiltrowaną
dna nie czyściłem,powód ciężko jest przedostać się przez te kamienie i przy okazji proszę mi podać jakiś dobry odmulacz :) mozliwe ze to tu tkwi problem?
Karma to tylko suche płatki wieloskładnikowe
ichtio vit
Granulat nanovit
Ovo vit (wzmacniający pokarm jajeczny)
Super vit
Tą różnorodną karmę sypię na zmianę 2-3 razy dziennie małe ilosci.. czasami przykleję tabletkę dla dennych tetry wafer mix ale molinezje zachowują się jakby nigdy nie jadły..
Z chemii które używałem to począwszy od leku na ospę
Pozniej na zmniejszenie ph minus sera ale mało 2 razy tylko.. i 2 razy użyłem soli tropicala z dodatkiem aloesu + uv filtr (sanital)
Zaznaczę że od początku kupna 1 pęda anubasa ze sklepu przez internet pojawiły się bardzo małe kropeczki białe na liściach ale strasznie bardzo słabo widoczne więc też nie wiem co to za oznaka.
Na pewno mam zamówiony żwir który chcę wymienić to podłoże,i rozważam kupna 112l
Acha no i 1 neonek jakby tracił ubarwienie hm..
Zatem podsumówując:
Neonek traci barwe
Zbrojnik czarny brzuch i coś tam pełza
Agresja
Słucham majstrów porad.. pozdro

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości