Neon innesa ma czerwony brzuch.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
_Mateusz_
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 22 listopada 17, 21:12
Lokalizacja: Za Kielcami

Neon innesa ma czerwony brzuch.

Postautor: _Mateusz_ » 27 czerwca 20, 12:00

Witam.
Dziś rano (27.06.2020) zauważyłem u jednego z moich 7 neonów Innesa czerwony brzuch. Wygląda to jak takie małe czerwone krosty. Oddzieliłem neona od reszty ryb w przezroczysty pojemnik wsadzony do akwarium i obserwowałem jego zachowanie. Pływa w górę pomału opadając na dół ale też szybko się porusza. Nie chce jeść pokarmu w płatkach. Ma tak jakby mniejszą płetwę ogonową od innych neonów. U innych ryb nie zauważyłem żadnych objawów choroby ani plam na ciele czy dziwnego zachowania.Moje neony żyją już 3 rok. 2 były dokupywane czy 3.
Akwarium posiadam od 2 lat a akwarystyką zajmuje się już 5 lat.
Wodę podmieniam co 2 tygodnie 1/3 objętości zbiornika (akwarium 54 litry). Akwarium jest gęsto obsadzone roślinami.
Ryby jakie posiadam:
- 1 otosek przyujściowy
- 4 kirysy
- 1 zbrojnik pospolity
- 7 neonów (w tym jeden z podejrzeniem choroby)
- 4 samice gupików
- 3 platki
- 6 młodych ampulari
- 2 ślimaki zebra i 1 helmet
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości