Białe kulki na nitce ciągnące się za molinezją

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Lalaki
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 10 sierpnia 19, 21:23

Białe kulki na nitce ciągnące się za molinezją

Postautor: Lalaki » 10 sierpnia 19, 21:36

Na początku chce wspomnieć że jestem początkująca a rybki kupiła mi moja siostra więc proszę o wyrozumiałość nie znajomości w temacie
Za moją samicą molinezji cuągneły się małe kuleczki na niteczce nie wiem co to jest a chciała bym wiedzieć w dodatku ta sama molinezja niedawno miała pleśniawkę taką niestety rybkę dostałam od cioci już z chorobą ale trudno chce się tylko dowiedzieć co jej jest i wyrazie czego jak to leczyć
Mam akwarium 125l z obsadą :
Około 13molinezij
2gurami
1skalar
14neonek
6 gupików
1 glonojad
4zwinniki czerwonoustne
6danio
2bystrzyki barwne
Karmione są suchą karmą raz dziennie czasami dostają rozwielitkę mają 25 stopni w akwarium oraz pH 7,5

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Białe kulki na nitce ciągnące się za molinezją

Postautor: Hunter » 11 sierpnia 19, 08:25

Ciągnące się białe nitkowe odchody za rybami są oznaką problemów z przewodem pokarmowym. Najczęściej powodem jest niewłaściwa dieta. Molinezje to ryby roślinożerne, nie powinny otrzymywać pokarmów mięsnych w dużych ilościach. Rozwielitka jest tłusta i bogata w białko, sprawdza sie doskonale dla mięsożerców i wszystkożerców, zatem skalar, gurami, neonki, gupiki na pewno są zadowolone, ale faszerowanie mięsem ryb roślinożernych kończy się poważnymi chorobami a w konsekwencji śmiercią. Nie wiem też co to za sucha karma, ale pewnie jakaś płatkowa "ogólna", tzn roślinno-mięsna. Też niezbyt trafiony wybór. Nie dopuść, żeby karma mięsna opadała na dno bo to wykończy też zbrojnika (glonojad).

Nie wiem co doradzić, bo prawdę mówiąc masz mega zupę rybią. Wypadałoby najpierw skorygować obsadę na taką, która można pogodzić żywieniowo o i podobnych wymaganiach co do parametrów wody.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości