Mój glonojad oszalał!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
lukg20
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 18, 06:06

Mój glonojad oszalał!

Postautor: lukg20 » 27 grudnia 18, 06:15

Mam akwarium od niecałego roku. Pływa w nim kilka danio różnego koloru, i jeden glonojad, który rośnie w oczach.
Kilka dni temu obniżył sobie pompkę napowietrzającą, i na niej sobie odpoczywa tuż pod taflą wody. Nawet grzbiet trochę wystaje mu ponad wodę. W nocy nieraz go najdzie na takie bardzo głośne "mlaskanie" które trwa kilka sekund. Jest to naprawdę bardzo głośne (aż nie do wiary że to ryba!), i od razu stawia mnie na równe nogi ;)
Poza tym zachowuje się normalnie. Jest ruchliwy, je normalnie....

Czy to normalne u glonojadów ?
Może jest na coś chory ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: barttsw » 27 grudnia 18, 08:49

co to za zbrojnik jakie to w ogole akwarium gabaryty

lukg20
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 18, 06:06

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: lukg20 » 27 grudnia 18, 18:41

Malutkie akwarium 20L. Jeden glonek i 4 danio małe. Woda czaysta, filtr regularnie czyszczony. Dodany środek do usuwania amoniaku. Jedna roślinka.

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: pimowo » 27 grudnia 18, 19:44

lukg20 pisze:Malutkie akwarium 20L. Jeden glonek i 4 danio małe.

Poważny jesteś? Trzymasz ryby w takiej szklance?
lukg20 pisze:Woda czaysta

Jak to sprawdziłeś, na oko?
lukg20 pisze:filtr regularnie czyszczony.

Jak to robisz? Opisz.
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

lukg20
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 18, 06:06

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: lukg20 » 29 grudnia 18, 07:57

No innego akwarium nie mam. To lepiej żebym je spuścił w kiblu jak już takie jest ?
Szklanka ma nieco mniejszą powinność.

Skąd wiem że woda jest czysta? Na oko też, ale pH też regularnie mierzę więc nie rób proszę że mnie idioty.

Pytasz jak myje filtr... Wiadomo że nie Domestosem tylko wodą bierzącą. Na końcu przelewam go wrzątkiem.

Glonek wrócił już do siebie. W wodzie było za mało tlenu. Odkręciłem więcej i drugą noc żerował normalnie.

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: pimowo » 29 grudnia 18, 08:37

lukg20 pisze:No innego akwarium nie mam. To lepiej żebym je spuścił w kiblu jak już takie jest ?

Z takim podejściem to proponuję zmienić hobby
lukg20 pisze:Skąd wiem że woda jest czysta? Na oko też, ale pH też regularnie mierzę więc nie rób proszę że mnie idioty.

Nie muszę nic robić, ale podpowiem, że testem pH nie sprawdzisz czy woda jest czysta.
lukg20 pisze:Pytasz jak myje filtr... Wiadomo że nie Domestosem tylko wodą bierzącą. Na końcu przelewam go wrzątkiem.

Błąd, bardzo wielki błąd!

Nie zrozum mnie źle, ale pocztaj o podstawowych podstawach
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

lukg20
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 27 grudnia 18, 06:06

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: lukg20 » 30 grudnia 18, 08:21

Wiesz co... napisałem licząc na to że ktoś pomoże rozwiązać mój problem, a ty prawisz mi mądrości i kazania, które nie wniosły nic do tematu (sam znalazłem przyczynę). - Nie uważasz że to mało profesjonalne z Twojej strony ?

Akwarium to nie moje hobby. Mam je bo ładnie wygląda, a zwierzęta szanuję, więc rybki mają takie warunki na jakie mogę sobie pozwolić - moim zdaniem nie złe.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: Hunter » 30 grudnia 18, 14:25

Mam je bo ładnie wygląda, a zwierzęta szanuję, więc rybki mają takie warunki na jakie mogę sobie pozwolić - moim zdaniem nie złe.

Jeśli nie potrafisz sprostać wymogom żywych ryb to kup sobie plastikowe. Też będą ładnie wyglądały. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba
Posty: 265
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 18:40

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: pimowo » 30 grudnia 18, 14:35

lukg20 pisze:Wiesz co... napisałem licząc na to że ktoś pomoże rozwiązać mój problem, a ty prawisz mi mądrości i kazania, które nie wniosły nic do tematu (sam znalazłem przyczynę). - Nie uważasz że to mało profesjonalne z Twojej strony ?

Przepraszam Cię za swoje mądrości, ale jako człowieka rozumnego serce mnie boli, że ktoś męczy zwierzęta!
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: Dhuz » 30 grudnia 18, 17:27

lukg20 pisze:No innego akwarium nie mam. To lepiej żebym je spuścił w kiblu jak już takie jest ?
Szklanka ma nieco mniejszą powinność.

Skąd wiem że woda jest czysta? Na oko też, ale pH też regularnie mierzę więc nie rób proszę że mnie idioty.

Pytasz jak myje filtr... Wiadomo że nie Domestosem tylko wodą bierzącą. Na końcu przelewam go wrzątkiem.

Glonek wrócił już do siebie. W wodzie było za mało tlenu. Odkręciłem więcej i drugą noc żerował normalnie.


lukg20 pisze:Wiesz co... napisałem licząc na to że ktoś pomoże rozwiązać mój problem, a ty prawisz mi mądrości i kazania, które nie wniosły nic do tematu (sam znalazłem przyczynę). - Nie uważasz że to mało profesjonalne z Twojej strony ?

Akwarium to nie moje hobby. Mam je bo ładnie wygląda, a zwierzęta szanuję, więc rybki mają takie warunki na jakie mogę sobie pozwolić - moim zdaniem nie złe.


Zerknij proszę na te dwa swoje posty i je porównaj, zwłaszcza wyszczególnione części. Podpowiedź: alternatywą do trzymania ryb w zbyt małych zbiornikach nie jest mordowanie ich w jak najohydniejszy i najmniej humanitarny sposób, tylko poszukanie im na spokojnie nowego domu, a potem zarybienie zbiornika zwierzętami, dla których jest on optymalny.

Wiem, że fajnie jest komuś dowalić przez monitor przy użyciu klawiatury, ale zadaj sobie pytanie - zakładasz temat, by sprowokować ludzi do udzielenia Ci odpowiedzi zgodnie z stanem faktycznym (za mały zbiornik, niewłaściwe procedury przy czyszczeniu filtra) i potem ich objechać, bo "to nie moje hobby" i to w jakiś sposób nie tylko usprawiedliwia jakiekolwiek potencjalne niedociągnięcia, ale też powoduje, iż każdy, kto próbuje Ci pomóc powinien zostać obśmieszkowany tekstami o domestosie? Czy też chciałeś uzyskać faktyczną pomoc, ale krew uderzyła Ci do głowy, a duma nie pozwoliła zdać sobie sprawę, że ryby to podobnie jak ptaki zwierzęta trzymane w niewoli, a nie rzeczy?

Jak dla mnie to to jest zwykły troll-temat żeby sprowokować ogień na forum, może jednak warto byłoby czasem się nie zacietrzewiać.

Pro forma:
- Filtr czyścimy płucząc wkłady w wodzie upuszczonej z akwarium podczas podmiany wody. W filtrze żyją bakterie, które przerabiają to, co ryby wyprodukują z tego, co im dajemy jako karmę (stąd jest zachęta do stosowania wysokiej jakości pokarmów. lepszy pokarm = mniej odpadów w przemianie materii = mniej roboty z sprzątaniem po rybach)
- Wodę należy podmieniać regularnie w ilości najlepiej do 1/3 objętości akwarium, zależnie od zagęszczenia obsady, np. w Twoim przypadku przydałoby się podmienić wodę co 3-4 dni.

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: jurkin » 30 grudnia 18, 23:10

- Filtr czyścimy płucząc wkłady w wodzie upuszczonej z akwarium podczas podmiany wody.

z tą pojemnością akwarium to za każdym razem restart by robił.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Mój glonojad oszalał!

Postautor: Dhuz » 31 grudnia 18, 05:52

Nie widzę związku, jurkin.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości