Bojownik umiera

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
bojownik0102
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 grudnia 18, 19:55

Bojownik umiera

Postautor: bojownik0102 » 9 grudnia 18, 20:05

Witam,
to mój pierwszy post na tego typu forum. Proszę o pomoc, ponieważ myślę, że moja rybka jest chora. Około 2 tygodni temu dostałam bojownika. Akwarium ma niewielkie - 10 litrów. Ma filtr i grzałkę ustawioną na 28 stopni. Wszystko było okej, rybka była żywa i ciekawska. Zostawiłam ją w domu samą na 2 dni, po moim powrocie zauważyłam, że ma bardzo poszarpane płetwy i jest dość apatyczna. Karmię ją robakami (chyba wodzień, takie przeźroczyste, podłużne), pomimo jej zachowania zjadła około 5 robaków z apetytem. Ma w akwarium 2 sztuczne roślinki, przeczytałam, że może od nich ma poranione płetwy, bo bardzo często chowała się w te roślinki i pływała między nimi. Wyjęłam jej "ulubioną" roślinkę i zrobiłam kąpiel w roztworze soli ( bo przeczytałam w internecie, że to może pomóc). Chciałabym spytać się o radę, ponieważ kompletnie nie umiem jej pomóc, a strasznie się przejmuję jej losem. Dodam, że moja wiedza o akwarystyce jest praktycznie zerowa, wszystko doradza mi pan w sklepie zoologicznym. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Dodam, że podmieniłam jej teraz około 50% wody.
Ostatnio zmieniony 9 grudnia 18, 22:06 przez bojownik0102, łącznie zmieniany 1 raz.

andrzejkowac
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 609
Rejestracja: 26 października 06, 11:39
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Bojownik umiera

Postautor: andrzejkowac » 9 grudnia 18, 21:55

No coz utrzymanie ryby w 10l słoiku dla osoby bez wiedzy to prawdziwe wyzwanie sukcesów nie wróżę .sklep naciągną kolejnego klienta jak chcesz mieć akwarium i rybki to poczytaj o zakladaniu akwarium potem zastanow sie czy tego chcesz i czy stać cie na to hobby jak tak to zacznij od poczatku a co do rybki to najlepiej oddaj ja komuś kto ma prawdziwe akwarium jak sie nie uda to chociaż daj jakieś prawdziwe rośliny zeby bojek miał sie gdzie chować i regularnie podmieniaj wodę
Młode ampularie oddam

bojownik0102
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 9 grudnia 18, 19:55

Re: Bojownik umiera

Postautor: bojownik0102 » 9 grudnia 18, 22:25

Myślę, że już się wszystkiego dowiedziałam.
Proszę o zamknięcie wątku.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości