Dziurawica, nawrót ospy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
LubieSernik
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 20:58

Dziurawica, nawrót ospy

Postautor: LubieSernik » 25 września 18, 09:26

Witam, 3 tygodnie temu walczyłem z ospą przy pomocy ichtio* według instrukcji przez 14 dni i wydawało się, że choroba ustąpiła. Od paru dni jednak gupiki,narybek i neonki znowu zaczęły się drapać o kamienie/ rośliny, kropki jeszcze nie wyskoczyły. Do tego tydzień temu znalazłem martwego kiryska z dziurą w głowie.. myślałem, że to bojownik albo prętnik go tak załatwił ale to chyba dziurawica bo wczoraj taką samą dziurę zauważyłem u innego żywego kiryska. Pojechałem do weta po receptę na metronidazol, podałem wczoraj 750mg do akwarium 140l, zgasiłem światło i podniosłem temp do 30'. Jak dawkować ten lek i jak długo? Docelowo dzisiaj też rozpuszczę 3 tabletki.
Dodatkowo chciałbym podnieść temp do 32' ale nie wiem czy wszystkie rybki wytrzymają.

obsada, cześć pójdzie do 105l jak dojrzeje
gupiki x10
kiryski x6
pretniki x2
otoski x4
kosiarki x4
neonki x5
zbrojnik pospolity
ampularia x10
bojownik (pizda z niego, nawet nie goni narybku)

Bella
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwietnia 18, 09:46

Re: Dziurawica, nawrót ospy

Postautor: Bella » 30 września 18, 16:30

I jak sytuacja? Metro coś pomogło?

LubieSernik
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 4 sierpnia 18, 20:58

Re: Dziurawica, nawrót ospy

Postautor: LubieSernik » 11 października 18, 12:55

Tak, 4 kiryski przeżyły.

Bella
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwietnia 18, 09:46

Re: Dziurawica, nawrót ospy

Postautor: Bella » 13 października 18, 08:10

A jakie dawkowanie zastosowałeś? Przez ile dni?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości