Fantom czarny mało aktywny

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Fantom czarny mało aktywny

Postautor: mati5123 » 26 sierpnia 18, 16:56

Witajcie! Mam pewien problem z Hyphessobrycon megalopterus. Ryby w ciągu dnia są mało aktywne, wręcz stoją w jednym miejscu.
Z moich obserwacji, które prowadziłem przez ostatnie dwa dni wynika, iż. Przed zapaleniem światła to jest o godzinie 13. Ryby są aktywne pływają nawet w jednej grupie do godziny 14. Później ryby stają się mało aktywne do godziny 15:30 , która jest godziną karmienia. Następna aktywność następuje około godziny 20, godzinę przed zgaszeniem światła (21).

Po zakupie tj. na początku czerwca ryby były bardzo aktywne wręcz ciekawskie. (Ryby na początku był karmione pokarmem tetra rubin, tetra min, co okazało się błędem).Skutek był taki jak obecnie mała aktywność ryb. Dieta została zmieniona na mrożonki solowiec mysis + tropical suchy na uzupełnieni diety.
Początkowo było widać poprawę jednak taki stan nie trwał zbyt długo.
Z obserwacji wynika, iż ryby chętnie spożywają pokarm. Odchody ryb wyglądają na normalne, nie nitkowate ani nie ciągnące się.
Samce są dość agresywne co przyczynia się do rozgonienia ryb po całym akwarium.

Ryby nie posiadają widocznych zmian skórnych, żadnych plamek, pleśni czy tym podobnych.

Kilka informacji o zbiorniku:
Wielkość : 112l (80x35x40)
Temeratura: 25 stopni C
Filtracja: Fluval 206 (wkłady standard)
Parametry:
NO3-10 ppm
PO4-0,5 ppm
dwutlenek węgla podawany jest godzinę przed załączeniem światła i godzinę przed zgaszeniem światła zostaje wyłączony. Kolor indykatora :zielony bąbelki 1,5 bąbelka na sekundę.
Nawożenie i podłoże.
Podłoże jałowe piasek 0,4-0,8 mm (po kilku miesiącach dodałem Blue-Line Kulki Gliniano-Torfowe)
Nawożenie EI (zmienione na limitowanie)
Makro
CSM+B (w proszku)
Oświetlenie LED 50W 5200lm barwa 6500 i barwa czerwona oraz niebieska (grow).
Woda podmieniana na kranówkę co tydzień 40%, odstana 24H + dodatkowo uzdatniacz Prime

Moje próby/testy jakie wykonałem:
-odstawienie nawożenia na tydzień (0 rezultatu)
-zmiana diety(chwilowe rezultaty)
-zmniejszenie oświetlenia do 40 W (0 rezultatów)

Podsyłam filmiki może pomogą ustalić coś więcej :
https://www.youtube.com/watch?v=L0crdQ8JxQ4
https://www.youtube.com/watch?v=y7jQOJ_EiuE

Może w grupie 11 osobników czują się nieśmiałe ?
Moje 63L -old one

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Fantom czarny mało aktywny

Postautor: Hunter » 28 sierpnia 18, 09:16

dwutlenek węgla podawany jest godzinę przed załączeniem światła i godzinę przed zgaszeniem światła zostaje wyłączony. Kolor indykatora :zielony bąbelki 1,5 bąbelka na sekundę.

Być może to właśnie jest błędem. Jeśli nie posiadasz komputera sterującego pH to takimi działaniami fundujesz rybom skoki pH. Więcej CO2 w wodzie = niższe pH. Przez noc woda odgazuje i pH znów leci w górę.

Sprawdź sobie pH tuż po odłączeniu CO2 i rano tuż przed włączeniem. Porównaj wyniki. Potem zostaw CO2 włączone 24h i ponów test. Jeśli skoki nadal będą wysokie to należy prawidłowo ustawić podaż CO2 na butli i napowietrzanie z filtra.
Indykator nie podaje aktualnych stężeń, działa z około 2h opóźnieniem. Sprawdzaj więc pH testem kropelkowym.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
grogami
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 30 sierpnia 18, 11:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Fantom czarny mało aktywny

Postautor: grogami » 6 września 18, 02:49

A jakie pH jest najbardziej odpowiednie dla tych rybek?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Fantom czarny mało aktywny

Postautor: osama » 7 września 18, 06:44

https://www.fishbase.de/summary/10658

Twoje pytanie jest googlokompatybilne.
6-7,5.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
mati5123
Ryba
Ryba
Posty: 358
Rejestracja: 10 lipca 10, 10:06

Re: Fantom czarny mało aktywny

Postautor: mati5123 » 13 września 18, 07:47

Powiem tak po pierwsze to okazało się, że mam same samce :D Dokupiłem samice i zrobiło się weselej.
Obecnie CO2 w ramach testu zostało wyłączone na tydzień i wszystkie rybki czują się lepiej.
Kolejny test jaki mam zamiar przeprowadzić to podaż CO2 właśnie 24H/dobę.
Moje 63L -old one

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości