Bojownik, pływa przy powierzchni.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
kamil237
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 23 lipca 18, 11:46

Bojownik, pływa przy powierzchni.

Postautor: kamil237 » 23 lipca 18, 12:05

Witam.

Potrzebna pomoc z bojownikiem.
Akwarium: 50 l.
Obsada: bojownik 1+2
neonki innesa - 4 szt.
glonojad - 1 szt.
Gupiki - 6 szt.
Danio - 3 szt.
Grzałka - jest obecnie temp. 28 st.
Filtr zewnętrzny
Regularna podmiana wody - około 30% co tydzień/
Pokarm - mieszany: płatki, pokarm mrożony (dafnia, artemia), granulki. Podawane na przemian 2 razy dziennie
Akwarium ma pokrywę.
Ph wody - 7
Amoniak według testu zoolek na minimalnym poziomie, nie szkodliwym.
Akwarium ma ponad 6 m-cy.

Problem polega na tym , że mój bojownik który jest w akwarium od początku nagle z dnia na dzień zaczął mieć problemy z pływaniem, unosi się na boku przy powierzchni wody, próbuje nurkować ale od razu jest wynoszony na powierzchnie jak spławik, próbuje coś jeść ale ma problem z podpłynięciem do pokarmu. Walczy ale nie przynosi to efektu. Cały czas jest na boku, próbuje przyjąć normalną pozycję ale go obraca. U bojownika pojawił się guz, taki jakby balonik w tylnej części ciała i to on go "unosi " ku powierzchni.
Takie objawy trwają od 3 dni. Temperatura w akwarium wynosiła 26 st. od 3 dni podniesiona do 28.
Co może mu być? Jak mu pomóc?

Bella
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwietnia 18, 09:46

Re: Bojownik, pływa przy powierzchni.

Postautor: Bella » 24 lipca 18, 21:37

Wygląda na problem z pecherzem pławnym, ale ta narośl to dziwna sprawa.
Bardzo dużo chorób u bojowników można leczyć podniesieniem temperatury (to już zrobiłeś) i dodać lisć ketapangu. Ja mojemu choremu bojownikowi podawałam granulki namoczone w fishtamin prosto pod nos (na łyżeczce). Filtr wyłączałam na czas karmienia rybki, aby mu jedzenie nie uciekało za szybko.
Możesz wrzucić zdjęcie bojka i tej narośli?
Inne ryby są zdrowe?
Coś zmieniałeś w akwarium ostatnio?
Rybkę masz nadal w akwarium ogólnym? Jesli tak to temperatura 28 stopni jest za wysoka dla pozostałej obsady.
Ostatnio zmieniony 25 lipca 18, 18:51 przez Bella, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości