chory bojownik

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Chocolatine
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 lipca 18, 12:43

chory bojownik

Postautor: Chocolatine » 2 lipca 18, 12:50

Młody bojownik, coś się biedakowi zrobiło na boku. Łudzę się że to uraz mechaniczny, ale prawdopodobnie to jakaś choroba. Jest białe i lekko strzępiaste. Czy ktoś umie to zidentyfikować i polecić jak leczyć rybkę? Wczoraj podmieniłam jakieś 20%wody a dziś zastosowałam preparat CMF. Usiłuję dodać zdjęcia, ale nie mogę znaleźć tej opcji, jak to zrobić??
Akwarium ma 45 litrów, są w nim dwa bojowniki, samiec i samica. Parametrów wody nie znam. Filtr wewnętrzny. Ryby są karmione pokarmem TetraMin w płatkach.

Bella
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwietnia 18, 09:46

Re: chory bojownik

Postautor: Bella » 3 lipca 18, 10:16

Trudno określić bez zdjęcia. Może uszkodziła go samiczka, ale równie dobrze może to być pleśniawka, początki martwicy czy innych chorób.
Jaką masz temperaturę w akwarium?
Żywienie radziłabym urozmaicić o pokarm w granulkach dla bojowników i mrożony np. solowiec (tylko nie ochotkę!)
A czytałaś post bojusiomaniaczki o chorym bojowniku?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości