Chory Bojownik

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Bella
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwietnia 18, 09:46

Re: Chory Bojownik

Postautor: Bella » 24 czerwca 18, 16:19

I jak bojek?

bojusiomaniaczka
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 14 czerwca 18, 18:42

Re: Chory Bojownik

Postautor: bojusiomaniaczka » 26 czerwca 18, 13:39

Jak na razie kiepsko. Co prawda odpadające łuski i nalot zniknęły.
Brzuszek jest w normie, ma apetyt i jest ciekawski ale... no właśnie ciągle ma problemy z pływaniem, pływa głównie głową do góry. Ma ciało wydawałoby się w kształcie litery S (ale jest wygięte niedużo). Ledwo co pływa. Jak leży na dnie to głównie na boku i ma chyba problemy z utrzymaniem równowagi. Mam nadzieje że to zniknie bo jak nie to nie wiem jak on sobie poradzi w ogólnym akwarium z takimi zaburzeniami... co o tym myślicie? Co to za objaw? (od razu uprzedzam że akwarium jest przykryte więc to raczej nie chory błędnik).

Bella
Narybek
Narybek
Posty: 55
Rejestracja: 27 kwietnia 18, 09:46

Re: Chory Bojownik

Postautor: Bella » 26 czerwca 18, 18:27

Generalnie ma objawy zapalenia błędnika.
Ale może za długo pływa w bactoforte? Jesli inne objawy ustąpiły, to bym chyba przefiltrowała wodę węglem aktywnym. Po 24 h usunęła węgiel i dodała witamin i bakteri.
Ale z błędnikiem moje bojki nie miały problemów, więc to raczej rada aby nie męczyć chorej rybki chemią. Kiedyś czytałam posta na bojownik.pl o chorym błędniku u bojownika. Ale nie było szczęśliwego zakończenia...

bojusiomaniaczka
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 14 czerwca 18, 18:42

Re: Chory Bojownik

Postautor: bojusiomaniaczka » 26 czerwca 18, 20:57

Ja stosowałam się do zaleceń producenta co do bactoforte...
Woda już jest dawno wymieniona i leków tam żadnych nie ma... ale widać że bactoforte pomogło. Tyle że na razie cały czas walczę z tym zaburzeniem równowagi (liczę że to minie). Może jutro polecę po jakieś witaminki... dla innych moich ryb też będą przydatne więc dam im co jakiś czas odrobinę dla zdrowia.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości