Choroba gupików

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
RafalSt83
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwietnia 18, 09:12

Re: Choroba gupików

Postautor: RafalSt83 » 27 kwietnia 18, 22:19

0-10 z tego co tego co pamiętam. Wiem, że powinno ale nie jest. Jest bliskie 0. Lek i podmiana 80% wody w nocy zrobiła swoje.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Choroba gupików

Postautor: Hunter » 28 kwietnia 18, 07:30

RafalSt83 pisze:Czy na serio jest aż tak źle jak pisaliście? Wydaje mi się, że nie.

Najwidoczniej nie orientujesz sie jakie zakresy są optymalne. Pomiędzy paskami a kropelkami masz sporą rozbieżność. Granica błędu 250% a Ty uważasz, że wszystko jest OK :D

Szkoda, bo wydałeś prawie 150zł na walizkę z kilkoma testami, których nie wykorzystasz nigdy. Dokup sobie test na pH w zawężonym zakresie 6,0-7,4 i 7,4-9 bo masz takiego pecha że Twoje pH oscyluje na granicy oby tych testów. Test ogólny 3-10 jest mało dokładny dlatego w praktyce raczej nieużywany. Masz KH, no ok,też się przydaje, ale zdecydowanie bardziej istotny jest GH.

Niestety te wszystkie walizki są tak dobierane, żeby wnętrze wyglądało na bogato, ale żeby też cenowo były dostępne, a jak chcesz skomponować walizkę naprawdę solidną i potrzebną to i tak musisz dokupić coś extra. Szkoda, że przed zakupem nie zapytałeś.

Twoja walizka powinna zawierać książeczkę ze skalami barw. Czy masz książeczkę ze skalą tylko z tych 6 testów, czy dali Ci książeczkę ze wszystkimi skalami do wszystkich testów jakie posiada JBL? Różnie dają, a jeśli masz książeczkę ze wszystkimi to brakujące testy możesz dokupić tańsze w formie uzupełnienia.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

RafalSt83
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwietnia 18, 09:12

Re: Choroba gupików

Postautor: RafalSt83 » 28 kwietnia 18, 11:48

Właśnie książeczka jest w wersji na bogato a w walizeczce mam miejsce na dodatkowe odczynniki :D
Przy dokładności itp. chodziło mi o to, że paski po wrzuceniu do aplikacji dają praktycznie identyczny wynik jak krople.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Choroba gupików

Postautor: Hunter » 29 kwietnia 18, 07:47

RafalSt83 pisze:Właśnie książeczka jest w wersji na bogato a w walizeczce mam miejsce na dodatkowe odczynniki :D

Konkretnie którą walizkę masz? No i co z tymi skalami? Masz wszystkie? :p
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

RafalSt83
Narybek
Narybek
Posty: 23
Rejestracja: 22 kwietnia 18, 09:12

Re: Choroba gupików

Postautor: RafalSt83 » 29 kwietnia 18, 09:30

Takie coś: JBL COMBI SET
Nauczyłem się jednego. Nie ma co z fusów wróżyć, tylko udać się do specjalisty o ile ma się taką możliwość. Testowanie różnych specyfików na czuja może pogorszyć sytuację. Moje rybki czują się już zdecydowanie lepiej ale do podania są jeszcze 2 dawki leku.
Ja skorzystałem z pomocy P. Piotra Konarskiego w Warszawie. Jeśli ktoś chciałby zdiagnozować problem ze swoimi rybkami to tutaj jest namiar na niego: http://www.ichtiovet.pl/kontakt.html
Dzięki za podpowiedzi odnośnie diet itd.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości