Powyginane gupiki.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Powyginane gupiki.

Postautor: Fatty » 17 kwietnia 18, 11:01

Źle się dzieje w akwarium fatysiowego rodziciela.

Litraż: 45l
Filtracja: filtr wewnętrzny Aquael
Obsada: Gupiki 2+1 ( i kilka sztuk narybku)i 3 ampularie
Pokarmy: do tej pory płatki Tropical i granulki Hikari, własny narybek
Temperatura wody: odkąd grzałkę szlag trafił 22 st
Parametry: Ph - 7,7 KH - 4,6 GH - 7.2 , nie mam testów na związki azotowe
Podmiany: 2 x w tygodniu po 5 l
Akwarium działa ponad pół roku.

Zmiany: Sprawa tyczy się wszystkich 2 samic
-Jedna ma problemy z utrzymaniem poziomu, pionizuje się i chowa za filtrem gdzie nurt jej nie telepie, od wczoraj nastroszone łuski.Jest cieżarna, wydaje mi się, że pod skórą widze pęknięte pasmo mięśni na boku(wstrzymała młode?)
-Drugą wygina w linii bocznej, a głowę ciągnie jej nieco do góry.

Niedomagać zaczęły w tamtym tygodniu. Samczyk zdrowy i jurny.Młode w krzakach też.


Od czego to może być? Azot? Jak wspomniałam nie mam testów, nie znam w tej chwili wartości. Na wszelki wypadek zafundowałam im dodatkową podmianę. A może monotonne żywienie? Mrożonki(wodzień i artemia) wprowadzone dopiero wczoraj - ryby mają problemy z poruszaniem, ale nie apetytem
Are you sure, you want to exist?


abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Powyginane gupiki.

Postautor: abiba » 17 kwietnia 18, 19:42

Podobny temat ( wygięte gupki) mnie nurtował jakiś czas temu . Dopadłem gościa który ma osiagniecia w hodowli ( jeśli uznać za takie I-sze miejsce w europie na wystawie gupików) .
Z interesującej rozmowy wynikało ze bardziej ma wpływ chów wsobny i agresywna selekcja wspomagana róznoraką chemią w chodowlach niż sugerownana przezemnie zawartośc amoiniaku .

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Powyginane gupiki.

Postautor: Fatty » 18 kwietnia 18, 07:53

U siebie miałam/mam 3 gupice z tej samej "serii", bo od razu brałam dla siebie i dla rodziców - jedna była drobniejsza, szybko zaczęła wyglądać na zabiedzoną,wklęśniętą, już jej nie ma. Druga wygląda zdrowo ale często leży na piasku, na liściach. Jedna sztuka jest tryskająca zdrowiem, energią i emanująca płodnością(ale się nie wyginają...)

Tylko czy mogę coś zrobić aby rybom lepiej było? Dzisiaj znów tam będę to kolejną , podmianę zrobię w razie gdyby to ten amoniak..
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Powyginane gupiki.

Postautor: Fatty » 19 kwietnia 18, 16:35

Gupica pionowa wydała na świat nadzwyczaj liczną chmarę dorodnych gupicząt, ale nie wygląda aby jej ulżyło.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: Powyginane gupiki.

Postautor: Fatty » 26 kwietnia 18, 09:12

Wczoraj padły 2 ryby - w akwarium mojego taty ta która wygladała na zdrowszą, i w akwarium u mnie ta gupiczka która pokładała się na lisciach(ryby pochodzą z tej samej "serii" )

W 45 l samica dalej nie trzyma poziomu, ale po dużym porodzie wygląda lepiej, wcześniej łuski jej sterczały, teraz przylegają. Samiec i ok 30 młodych ma się hiper dobrze.
Are you sure, you want to exist?


Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości