Neonek dziwnie się zachowuje

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
xvsthx
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 14 marca 18, 22:28

Neonek dziwnie się zachowuje

Postautor: xvsthx » 14 marca 18, 22:46

Cześć mam problem,
Dzisiaj wpuściłam 2 Neonki. Były tam już wcześniej Skalar, 2 Brzanki Odeski, Malezja, Wąsacz Niebieski, i Żaba (nie pamiętam nazwy) mój zbiornik ma 17l i filtruje go zwykłym filtrem (dokładnie hanza aquaristic HJ-111B), woda ma temperaturę 25-26 stopni Celsjusza. Zbiornika narazie nie odmulam ani nic. Jeden z wpuszczonych neonów pływa jakby do góry nogami, podpływa do góry i jakby go sparalizowalo opada na dno. Ryby karmię tropical, podłoże jest ze żwiru. Reszta ryb zachowuje się normalnie.Neon często też przyczepa się do filtra. Chciałabym wiedzieć co mu jest, czy to coś poważnego, czy zaraża, czy poprostu tak reaguje na zmianę akwarium? Chcę też wiedzieć czy mogę mu jakoś pomóc. Jest to moje pierwsze akwarium. Boje się żeby Neon nie zaraził innych rybek. Chcę jeszcze dodać że nie ma tego niebieskiego paska. :(

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Neonek dziwnie się zachowuje

Postautor: DaveProzny » 15 marca 18, 12:49

1. Wywal to ,,akwarium"
2. Oddaj ryby. Wszystkie. Skalary min. 240L, neony min 54L.
3. Poczytaj o podstawach.

Temat na wysypisko to raczej troll
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Radzio

Re: Neonek dziwnie się zachowuje

Postautor: Radzio » 15 marca 18, 13:19

Może nowe towarzystwo mu nie odpowiada, nie umie się zaklimatyzować stąd to dziwne zachowanie .

xvsthx
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 14 marca 18, 22:28

Re: Neonek dziwnie się zachowuje

Postautor: xvsthx » 15 marca 18, 15:00

DaveProzny nie jest to żaden troll, po prostu chce się dowiedzieć czy coś mu jest, ale jeśli nie masz nic do powiedzenia to idź ☺☺

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Neonek dziwnie się zachowuje

Postautor: barttsw » 15 marca 18, 15:43

xvsthx pisze:aveProzny nie jest to żaden troll, po prostu chce się dowiedzieć czy coś mu jest, ale jeśli nie masz nic do powiedzenia to idź ☺☺
kolega DaveProzny tu ma racje lecz dla dopranej pary P.scalare to 120x50x50
do autora lepiej oddaj te ryby jak nie chcesz sie narazic to moj pierwszy post w tym temacioe i narazie łagodnie napstepny juz tak miło nie bedzie
ten zbiornik nie nadaje sie na nic oprócz skorupiaków !!!

Awatar użytkownika
Donayo
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 14 lutego 18, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Re: Neonek dziwnie się zachowuje

Postautor: Donayo » 15 marca 18, 16:06

17l i taka obsada?
Zaszalałeś...

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Neonek dziwnie się zachowuje

Postautor: Hunter » 15 marca 18, 17:19

Autora zapraszam tu:
viewtopic.php?f=27&t=43416
proszę czytać ze zrozumieniem.

xvsthx zamykam temat aby uchronić Cię przed falą krytyki ;) Po prostu źle zaczynasz zabawę w akwarystykę. Nie tędy droga. Najpierw podstawy, potem akwarium a na końcu dopiero odpowiednie ryby.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości