Chory zbrojnik pospolity

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
gosiaciszak
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 2 marca 18, 14:08

Chory zbrojnik pospolity

Postautor: gosiaciszak » 2 marca 18, 15:33

Witam. Odkupiłam akwarium z paroma rybkami który żyły w kiepskich warunkach. Obecnie przebywają w tymczasowym akwarium w ktorym mam neony 10szt do momentu aż nie uruchomie 120l które kupiłam.
-litraż akwarium 40l
-filtracja aquael pat mini
-obsada zbiornika 10 neonków, 3 kiryski, 1 platka 2 zbrojniki zwyczajne i 3 danio.
-pokarmy, którymi karmię podopiecznych - tabletki specjalne dla kirysków i zbrojników, suszona dafnia oraz płatki bogate w składniki roslinne
-temperatura wody i jej parametry (jeżeli je znasz) 24 stopnie parametrów nie znam. Wcześniej był tam bojownik i nie miałam potrzeby mierzenia potem dostałam neonki które są tam od tygodnia. Stąd konieczność zakupu większego akwa
-opieka sprawowana nad zbiornikiem (podmiany, odmulanie etc.) Dotychczas 1 w tygodniu ok 20-30% Na dolewke woda dostaną 7 dni. Woda zawsze brana z dna tj. Odmulana. Teraz przy tej obsadzie którą mam od paru dni co 2 dni j.w.
Wiem że warunki są kiepskie ale cieszę się że udało mi się rybki uratować od wypuszczenia w obecną pogodę do rzeki i pracuje nad uruchomieniem 120l.

Problem jest ze zbrojnikiem. Ma na ciele jakby rane albo plesniawke nie wiem co to może być. Nie znam się, zaczynam dopiero i się uczę. Mogę napisać w jakich warunkach były rybki wcześniej. Bo tam musiał zachorować. 120l, filtr aquael fzn2 , bez grzałki, rośliny szcztuczne, pokarm w płatkach wysokobiałkowy. Pare dni przed kupnem przeze mnie akwaeium woda spuszczona do 2 cm zero filtra napowietrzania. Obsada j.w. Rybek ponoć było więcej ale zdechły. Nie dziwię się. Tylko te co wymieniłam przeżyły .załączam zdjęcie które udało mi się zrobic 2 dni temu zrobić. Zbrojnik siedzi większość czasu w zacienonym miejscu. Dzisiaj plama jest jakby bardziej biała jakby się goiło?
W zal zdjecie https://drive.google.com/file/d/1abSkFY ... p=drivesdk

gosiaciszak
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 2 marca 18, 14:08

Re: Chory zbrojnik pospolity

Postautor: gosiaciszak » 2 marca 18, 15:38

Jeszcze jeden link do zdjęcia bo nie wiem czy tamten się otworzy

https://images83.fotosik.pl/1006/24d6d0 ... 285med.jpg

gosiaciszak
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 2 marca 18, 14:08

Re: Chory zbrojnik pospolity

Postautor: gosiaciszak » 22 marca 18, 08:56

Rybka wyleczona . Temat mozna zamknać.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości