Ospałe otoski

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
tomekb3
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 8 marca 17, 15:51

Ospałe otoski

Postautor: tomekb3 » 2 lutego 18, 20:18

Cześć
Mam duży problem z otoskami. Otóż… akwarium roślinno- towarzyskie wystartowało 5 miesięcy temu. Do tego czasu przechodziło lepsze i gorsze dni. Miesiąc po starcie przełożyłem 6 otosków ze ‘szklanki’ do 50L akwarium.
W akwarium nie przetrwały długo, padały w kilkutygodniowych odstępach, wszystkie miały zaczerwienione skrzela, opuszczone płetwy i w ogóle były ospałe.
Akwarium obserwowałem i doszedłem do wniosku że coś jest nie tak ze światłem ponieważ rośliny nie chciały rosnąć w górę, układały się tylko na dnie. Zmniejszyłem moc światła, rośliny wystrzeliły do góry a jeden otosek który przetrwał żyje nadal. Wniosek był z tego taki że rybki popadały ze stresu.
Postanowiłem że dokupię 5 otosków wpuściłem je do akwarium, przez pierwsze dni były żywe/ ruchliwe a teraz znowu zachowują się ospale a płetwy mają złożone.
Nie mam pojęcia co mogę jeszcze zrobić żeby rybki były zadowolone z nowego domu.
Dodam jeszcze że pierwsze otoski prawie w ogóle nie rosły…

- Akwarium 50L (45cm x 31cm x 36cm)
- Oświetlenie 10h (2x CHIHIROS RGB 30% mocy każda)
- Podłoże neutralne czarny piasek od Seachem
- Filtracja EHEIM eXperience 150 (gabki, flizelina, ceramika, węgiel aktywny, silicatex, Purigen, matrix)
- Grzałka
- Woda RO (mineralizator: mieszanka Seachem Equilibrium oraz Salty shrimp gh+), przy podmianach dodaje bakterie Stability oraz 3ml Excel żeby szybciej wyklarować zmętniałą wodę
- Fauna: 5x Bystrzyk Amandy, 6x Razbora Klinowa, 6x Otosek (ale widzę już tylko 3), 12x Amano shrimps, ponad 40 Red Cherry shrimps oraz 6x ślimaków Helenka.
- Flora: Rośliny łodygowate i mech (jak na zdjęciu) + glon (zielenica) z braku równowagi NPK

Parametry wody:
NO3- 10ppm
NO2- 0.05ppm
PO4- 0.1ppm
K- 20ppm
KH- 0
GH- 9
pH- 6.8

Obrazek

Obrazek
Nano Akwarium 25l, Filtr zewnętrzny JBL e401, Grzałka z termostatem 25W, Oświetlenie LED-owe Interpet 3.6W.
Nano Akwarium 50l viewtopic.php?f=40&t=45508

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości