Wypływanie do góry

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
corbi95
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 10 października 17, 14:58

Wypływanie do góry

Postautor: corbi95 » 9 stycznia 18, 21:02

Witam,
Ogólnie to przestałem wchodzić na forum bo miałem trochę na głowie i ogólnie znudziło mi się na jakiś czas odpalanie laptopa.
Ale mam pewien problem. Jakieś trzy miesiące temu miałem ospę. Zacząłem działać dosyć późno, choroba nabierała tempa, wkońcu użyłem zieleń. 8 rybek niestety zdechło, były to zwinniki blehera. Do tego przyczyniła się także głupota, ponieważ wyłączyłem na wieczór filtr (myślałem, żeby po prostu rybki w tym dłużej popływały), chciałem go po dwóch godzinkach powrotnie włączyć, ale zasnąłem..... Gdy rano się obudziłem, wszystkie rybki pod powierzchnią, niektóre już nie miały sił aby pływać. Włączyłem wtedy filtr, napowietrzanie, niestety co padło to padło, resztę udało się uratować. Wiem, że moja głupota, ale już nic z tym nie zrobię, wiem jedynie że drugi raz już tego bym nie zrobił.
3 dni temu zauważyłem, że dwie rybki ze stadka Zwinników Blehera, mocno wychudły, lekko jakby się wygięły i zaczęły pływać głową pionowo w dół, tak jakby je ciągnęło coś za ogon, miały problemy z pływaniem na jednym poziomie. Po prostu coś je wypychało do góry. Jedna z tych rybek zdechła wczoraj, druga dalej ''pikuje''. Reszta stadka wygląda normalnie budową (jedna jeszcze jest chudsza, ale póki co pływa normalnie). Karmione raz dziennie pokarmem suchym, nieraz dwa razy dziennie. Staram się nie przekarmiać, karmię w małych ilościach. Temperatura stała, parametry wody ok, ponieważ pisałem tutaj kiedyś i wtedy były ok, a utrzymuje takie same. Regularne podmiany wody także stosuje.
I tutaj mam pytanie, co to może być i czy ewentualnie mogą być to jakieś komplikacje po tamtejszej akcji z ospą?
Zaczynam przygodę z 240l :D

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Wypływanie do góry

Postautor: wespazjan » 11 stycznia 18, 09:39

Określenie "parametry wody ok" dotyczy też no2? Bo to wyłączenie całonocne mogło (ale nie musiało, są różne teorie) wytłuc Ci wszystkie bakterie i masz znowu niedojrzałe akwarium
Obrazek

corbi95
Narybek
Narybek
Posty: 34
Rejestracja: 10 października 17, 14:58

Re: Wypływanie do góry

Postautor: corbi95 » 11 stycznia 18, 11:39

NO2 0.01-0.025, pomiędzy, przed dzisiejszą podmianą wody ;-) Więc jest ok, bo to najniższe parametry na skali.
Co do tego co się wydarzyło kiedyś, z tym wyłączeniem filtra. Zastanaiwam się, czy ta zieleń malachitowa i wyłączony filtr, nie przyczyniły się do uszkodzenia w jakiś sposób, kilku rybek ''od środka''. I teraz są tego konsekwencje. Takie coś wydaje mi się najbliższe prawdzie, aczkolwiek mogę się mylić. Chyba, że podawanie złego pokarmu na przykład. Bo powiem szczerze, że wchodzę do zoologicznego i kupuje ''jakieś tam'' płatki, pierwsze lepsze można powiedzieć. Póki co, od początku te rybki dostawały tetra lub tropical (nie wiem, bo nie mam oryginalnego opakowania). Karmione raz dziennie, tak aby wszystkie dostały lub dwa razy w mniejszych ilościach, zależy ile mam czasu i czy znajduję się w domu. Sam nie wiem co o tym myśleć...
Zaczynam przygodę z 240l :D

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości