Wszystko powoli zdycha na to samo

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: kodzaj11 » 5 stycznia 18, 23:34

Wierzę w to, że to nie jest przyczyną problemu autorki tematu.

Marcia
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 18, 13:17

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: Marcia » 6 stycznia 18, 17:54

Mam test Co2 z JBL z poprzedniego akwarium. Informuje mnie kiedy co2 przestaje działać, czyli po paru dniach. Najmocniej odczuwalne stężenie co2 jest 2-go dnia ponad 50mg/l . Podaję cały czas, bo to patentowy bimberek, żeby kryptokoryna się fajnie szybko rozrosła dla Skalarków.
2-gi dzień mija od czyszczenia baniaka i nie widzę żadnej poprawy u rybek, jedynie woda się trochę wyklarowała, po za tym codziennie coś zdycha, a dwa Skalary zaczynają tarło ;/

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: abiba » 6 stycznia 18, 19:20

stężenie CO2 na poziomie 50mg/l to "trochę" dużo - sie sądzisz?

Marcia
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 18, 13:17

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: Marcia » 7 stycznia 18, 14:13

tylko przez jeden dzien, potem spada. W starym akwarium tak się nabawiłem różnych glonów, ale część rybek , które przeniosłem do większego nie narzekała na to.
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 18, 14:19 przez Marcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: Hunter » 7 stycznia 18, 14:16

Problemem są skoki pH związane z podażą CO2. Im więcej gazu, tym niższe pH. U Ciebie skacze co jest niekorzystne dla fauny i flory.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Marcia
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 18, 13:17

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: Marcia » 7 stycznia 18, 14:20

To są skoki rzędu 6.8-7,5 w ciągu działania bimbrowni, czyli 4-5 dni.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: kodzaj11 » 8 stycznia 18, 02:20

Czyli ogromne, mi jak zeskoczyło z 6,8-6,9 do 6,0 to wszystkie ryby pływały do góry nogami... Weź odstaw tą bimbrownię wyrzuć to przez okno bo to nie ma sensu, tak jak myślałem....

Marcia
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 18, 13:17

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: Marcia » 8 stycznia 18, 11:57

Wyciągnęłam przedwczoraj Co2, próbuję już wsyztskiego. Po dupie dostały dwa młode liście kryptokoryny (zgniły liście w połowie), odcięty liść w łodydze gnije, zamiast się regenerować. Ostatni podejrzany skalar, z przyśpieszonym oddechem i brakiem apetytu, poszedł do szpitala z solanką. Ogromna ampularia też, wali kupy jak najęta, może to w tym problem, że starsznie podwyższa się ilość NH4, a nie mam czym zmierzyć.

Dzisiaj podmieniłam 35% wody, część odstana, reszta z kranówki, dość ciepła z bojlera. Woda w akwarium 26C, Ph 7.4 średnio-twarda
Pozostały 2 skalary + jeden w szpitalu
6 neonek
5 kosiarek
2 bocje
2 kiryski

Do tarła nie doszło, samiec czyścił liście, a chora samica, tylko sprawiała wrażenie otyłej, przez chorobę. W każdym bądź razie jestem pewna, że się dobrały w parę, trwało to z 2 tygodnie, gonitw .

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: barttsw » 8 stycznia 18, 14:50

ze tak zapytam co to za bocja bo az sie boje
i jak masz kosiarki to dysponujesz zbiornikiem 150 cm minimum

Marcia
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 18, 13:17

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: Marcia » 8 stycznia 18, 18:54

Bocja wspaniała
Kosiarki i bocje karmię ogórkiem i siekanymi drobno sercami z mrożonek, także raz tygodniowo. Kiryski też lubią od czasu do czasu mięsko :)
No fakt mam teraz 120cm, ale za to 50h. Kupiłam kiedyś, bo słyszałam że zjadają glony nitkowane, a w starym, mniejszym zbiorniku miałam dużo na liściach, więc co miałam je spuścić do ubikacji, po likwidacji starego akwarium?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: barttsw » 8 stycznia 18, 19:43

Marcia pisze: Kupiłam kiedyś, bo słyszałam że zjadają glony nitkowane,
tak ale te ryby potrzebuja minim 150cm co do bocji dziewczyno tak jak sie obawiałem wez oddaj te ryby bo przypuszczam ze nie bedziesz wstanie zapewnic im warunków bacja to wielkie krowsko 30 cm i w dodatku to ryba stadna i nie zapwmnisz im minimum 250 cm a zaraz te ryby skarłowacieja i beda zyły w meczarniach

Marcia
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 2 stycznia 18, 13:17

Re: Wszystko powoli zdycha na to samo

Postautor: Marcia » 9 stycznia 18, 09:50

No dobrze, mniejsza o obsadę, coś ogarnę, żeby znaleźć kupca, bo w akwarystycznym nie biorą rybek z powrotem. Martwię się tylko z tym, że muszę odczekać jak się sprawa choroby dalej rozwinie, bo przecież nie będę sprzedawała chorych zwierzaków nawet za darmo.
Na razie są jeszcze małe te denne.
Bocje z 5-6cm jak dwie kosiarki, pozostałe 3 nie mają 4 cm. Z pół roku je dopiero mam.

Co do choroby, na razie wygląda to obiecująco, nie widziałam nigdzie nitkowanych odchodów w akwarium ogólnym, oprócz 2 pozostałych i ostatnich skalarów, które siedzą w szpitalu. Acha, no i ten wczorajszy skalar padł :x

Wygląda na to że ta choroba rozprzestrzenia się gatunkowo. Wykańcza jeden gatunek i przerzuca się na następny. Mam nadzieję że w porę wyłowiłam resztę skalarów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości