Mieczyki białe pyszczki

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
ghoust1988
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 30 grudnia 17, 19:30

Mieczyki białe pyszczki

Postautor: ghoust1988 » 30 grudnia 17, 19:43

Witam. Jestem nowy na forum wiec jeśli się z czymś pomyliłem bądź niedopowiedzialem z gory przepraszam.
Mam problem z dwoma samiczkami mieczyka. Sytuacja wygląda tak. Kilka miesięcy założyłem akwarium. po czym wpuscilem obsadę : Para mieczyków para gubikow 8 neonow 2kiryski 2glonojady. wszystko było ok do czasu aż samica mieczyka złapała białą narośl na pyszku odrazy została odseparowana po czym po kilku dniach niestety padła :(((( znajomy przyszedł sprawdził parametry wody filtr itd. stwierdził ze wszystko ok i ze po prostu musiałem taka kupic. odczekałem tydzień po czym kopiłem 2 samiczki mieczyka oczywiście kwarantanna kilkanaście dni wszystko ok. wpuściłem wczoraj do zbiornika głównego i znowu widzę lekkie biale usta u jednej z nich. Odrazu mowie ze obsada ma być przeniesiona do większego zbiornika który obecnie jest ponad tydzień zrobiony. chce odczekac troche dluzej

Obrazek

P.S. zauważyłem również czarne plamki na liściu jestem nowym akwarysta wiec niestety nie znam dokładnej nazwy rośliny (Anubias Barteri) dla tego dodaje zdjecie:
Obrazek

-54l
-filtr EHEIM pickup 60
-8 neonow 2 kirysy 2 glonojady 2 gubiki 3 mieczyki
-sera vipan
-temp. 25-26 parametry według testu paskowego są ok jak zrobię test nowy to opisze
-podmiany około 10-20% co 3-4 dni
-brak zmian w zachowaniu ryb
-białe usta tylko u 2 nowych samic mieczyka

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości