Danio - biała plama

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Pablo3d
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 17, 09:12

Danio - biała plama

Postautor: Pablo3d » 19 grudnia 17, 19:45

Hej, poprosze o pomoc
wczoraj zauwazylem ze jedno danio plywa przy powierzchni wody pod katem 45st (pyszczek ku gorze ogon dol) i mial strasznie nastroszone łuski poza tym innych objawow nie zauwazylem.
Wieczorem znalazlem go martwego na dnie. Co to moglo byc?

Druga sprawa to moje drugie danio ma takie biale przebarwienia na grzbiecie, czy to jakas choroba? wyleczy sie czy do utylizacji?

Obrazek

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Danio - biała plama

Postautor: wespazjan » 19 grudnia 17, 20:09

nastroszone łuski kojarzą mi się z posocznicą, ale za bardzo nic nie można powiedzieć bez informacji o baniaku.

Utwórz temat wg. tego wzoru


Edit: o! znalazłam! Dosłowny cytat tego, co kiedyś Ci napisałam: "oj, kolego, prawdopodobnie za szybko rybki wpuściłeś. Zawczasu sobie wygoogluj "zatrucie amoniakiem" i czytaj, co robić, jak ryby zaczną padać/chorować :P"
Masz testy wody?
Obrazek

Pablo3d
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 8 listopada 17, 09:12

Re: Danio - biała plama

Postautor: Pablo3d » 19 grudnia 17, 20:19

Dzieki za odpowiedz juz uzupelniam

Litraz 105l
Filtracja Aquael Turbo 1500
Obsada : 10 razborek klinowych, 4 danio, 4 neony czerwone,2 gupiki, kilka krewetek RC, 2 otoski
Temp wody: 25 stopni
Testy:
No3-10
No2-0
Gh-14
Kh-10
Ph-7,2
Cl2-0
Baniak nawozony tylko Carbo oraz Potasem i CO2 ze spray'u
Woda wymieniana co ok tydzien (25-30%)
Akwarium zalozone 2 miesiace temu, a te danio byly wpuszczone jakies 3 tyg temu.
Tu wrzucam zdjecie pogladowe, te danio które padło jest na zdjeciu przy powierzchni (plywa ukosem)

Obrazek

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości