Ryby mi zmarły mi z dnia na dzień

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Lark
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 17, 08:49

Ryby mi zmarły mi z dnia na dzień

Postautor: Lark » 23 listopada 17, 09:03

Więc tak wczoraj gdy kładłem się spać było wszystko dobrze. Dziś rano zaglądam do zbiornika a tu 3 neonki czerwone nie żyją nwm dlaczego.Wczoraj nie było żadnych oznak że coś rybom dolega a dziś jedna na górze druga na dole zbiornika całe białe. Nie rozumiem tego.
Akwarium 80l są w nim 2 skalary młode 2 glonojady było 8 neonków (teraz 5) 4 mieczyki.
O skalary nie martwcie się niedługo planuje zakup nowego zbiornika w który będą miały więcej miejsca. Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 23 listopada 17, 09:10 przez Lark, łącznie zmieniany 1 raz.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Ryby mi zmarły mi z dnia na dzień

Postautor: barttsw » 23 listopada 17, 09:07

kiedy byl zalany zbiornik i kiedy były wpuszczone?
podaj parametry wody
jaka filtracja
czym karmisz
ryby chociasz przeszły pozadna aklimatyzacje?
Lark pisze:Akwarium 80l są w nim 2 skalary młode 2 glonojady było 8 neonków (teraz 6) 4 mieczyki.
obsada do poprawy
Lark pisze:O skalary nie martwcie się niedługo planuje zakup nowego zbiornika w który będą miały więcej miejsca
jestes swiadoma tego ze dobrana para skalarow potrzebuje zbiornika 120x40x50 minimum

Lark
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 17, 08:49

Re: Ryby mi zmarły mi z dnia na dzień

Postautor: Lark » 23 listopada 17, 09:16

Zbiornik zalany był 2-3 miesiące temu dlatego aklimatyzacja chyba nie jest tu istotna.
Pokarm aquael actigran podawany razem z pokarmem mrożonym i aquael acticolor filtracja aquael fan filter 1plus z deszczownicą i jak coś dziewczyną nie jestem i tak jestem świadomy jaki zbiornik do skalarów jest potrzebny

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Ryby mi zmarły mi z dnia na dzień

Postautor: barttsw » 23 listopada 17, 09:27

Lark pisze:Zbiornik zalany był 2-3 miesiące temu dlatego aklimatyzacja chyba nie jest tu istotna.
jest bardzo istotna
co to za pokarm mrozony?
Lark pisze:filtracja aquael fan filter 1plus z deszczownicą
ten filtr nadaje sie tylko do mieszania wody i nic pozatym
podaj parametry
no2 nh3/4 no3
po jakim czasie byly wpuszczone ryby ?

Lark
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 17, 08:49

Re: Ryby mi zmarły mi z dnia na dzień

Postautor: Lark » 23 listopada 17, 09:31

Ryby były wpuszczone po ponad tygodniu.
Parametrów nie znam. Pokarm mrożony to ochotka wodzień i dafnia

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Ryby mi zmarły mi z dnia na dzień

Postautor: barttsw » 23 listopada 17, 09:35

Lark pisze:Ryby były wpuszczone po ponad tygodniu.
tu masz odpowiedz ryby wpuszczone do niedojrzałego zbiornika
Lark pisze:Pokarm mrożony to ochotka
wywal ten pokarm i to czym predzej to najgorszy syf
Lark pisze:Parametrów nie znam
no to jak ci pomoc z tego co przypuszczam to zatrucie zwiazkami
ryby trują się własnymi odchodami , amoniakiem zwiazkami azotanow i zwiazkami azotynow

мagda
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 13 listopada 17, 14:28

Re: Ryby mi zmarły mi z dnia na dzień

Postautor: мagda » 23 listopada 17, 12:43

Najprostsze co mi przychodzi do głowy to zbyt wysoka temperatura wody. Bo co może innego zabić ryby w jeden dzień. Nawet gdyby były skrajnie złe parametry ph, zatruta woda jakimiś pierwiastkami, grzybami czy bakteriami to jeden dzień to trochę zbyt szybko, byłoby widać po rybach, że jest coś nie tak. Nie zaszkodzi w tym przypadku lampa uv do akwarium zawsze wybije jakieś bakterie i grzyby.
Ostatnio zmieniony 23 listopada 17, 20:42 przez мagda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Ryby mi zmarły mi z dnia na dzień

Postautor: Hunter » 23 listopada 17, 13:11

barttsw pisze:
Lark pisze:Ryby były wpuszczone po ponad tygodniu.
tu masz odpowiedz ryby wpuszczone do niedojrzałego zbiornika

O przyczynie zgonu związanej z wpuszczeniem ryb do niedojrzałym akwarium możnaby mówić, gdyby ryby padły w przeciągu kilku dni po wpuszczeniu, ale nie po 2-3 miesiącach.
W tym przypadku można ewentualnie zwrócić uwagę na przerybienie, bądź na niewydajną filtrację, bądź na nieświadome zachwianie równowagi biologicznej.

barttsw pisze:
Lark pisze:Parametrów nie znam
no to jak ci pomoc z tego co przypuszczam to zatrucie zwiazkami
ryby trują się własnymi odchodami , amoniakiem zwiazkami azotanow i zwiazkami azotynow

Nie ma związków azotynów i związków azotanów (nawet nie potrafię poprawnie tego odmienić). Azotany i azotyny to są związki (tlenu z azotem) - oba są związkami azotu.

Bo co może innego zabić ryby w jeden dzień

Wiele rzeczy.
Np zatrucie pokarmowe czego skutkiem może być karmienie toksyczną ochotką. To robale hodowane w mule i gnoju. Hodowane na masową skalę w opłakanych warunkach powodują potem masowe zgony ryb - jest pełno przykładów dostępnych w internecie.
Skok związków azotu przy niewydolnej filtracji. Muł odkłada się w podłożu, gnije, dostarczając toksyn do wody, aż pewnego dnia organizm ryby nie wytrzymuje.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości