Bojownik syjamski i chore oko

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
AquaAgent
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 17, 06:31

Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AquaAgent » 25 września 17, 06:52

Witam serdecznie!

Od miesiąca hoduję bojownika syjamskiego w 30l akwarium. Wszystko było pięknie i dobrze z nim do soboty. Rano gdy dawałem mu jedzenie wszystko było w porządku lecz wieczorem prawe oko tak jak by doznało obrzęku. Zrobił się bąbel na nim. W związku z tym zwiększyłem temperaturę do 28 stopni i podmieniłem wodę w akwarium. Wszystko było w miarę w porządku oprócz tego oka. Wczoraj bojownik dostał nadmanganianu potasu, ponieważ MFC zakupię dzisiaj. Dzisiaj oko wygląda znacznie lepiej ponieważ ten bąbel już częściowo pękł ale jedna rzecz mnie nie pokoi że od wczoraj bojownik nic nie chce jeść. Nie jest osowiały i doskonale sobie radzi z przepływaniem obok pompki ale jednak nie jest tak aktywny jak zawsze. Spędza czas w 2 miejscach albo w roślinach albo blisko brzegu wody. Bojownik jest sam, jego standardowa temperatura wody to 26 stopni, 7.5 pH, pompka Aqaurel Fan Filter Mikro Plus. Nie wiem co się dzieje i proszę o pomoc co robić.

Proszę o szybką pomoc...
Pozdrawiam!

AkwaMichał
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 2 sierpnia 17, 11:50

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AkwaMichał » 25 września 17, 11:39

Masz bardzo słabą filtrację. W przyszłości wymieniłbym to na jakąś kaskadę np. Aquael FZN-1 (jeden kosz ceramika, a drugi gąbka).

Koniecznie dostarcz zdjęcie całego bojownika, całego akwarium oraz okolic ocznych bojownika.
Ile dałeś tego nadmanganianu potasu? Ile gramów?

AquaAgent
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 17, 06:31

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AquaAgent » 25 września 17, 11:47

Okej, wymienię pompkę. Zdjęcie zaraz podrzucę. Około 1 g. Do delikatnego koloru różowego. Dzisiaj po szkole kupię MFC i podeślę zdjęcie. Ogólnie bąbel na oku pękł mu.

AquaAgent
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 17, 06:31

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AquaAgent » 25 września 17, 14:05

Bojownik dostał teraz CMF i Healthosan. Zrobił się żywszy i nawet próbuje jeść już. Za chwilę wrzucę zdjęcia.

AquaAgent
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 17, 06:31

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AquaAgent » 25 września 17, 18:30

Oto zdjęcie na moim FTP:
http://tsx2015.y0.pl/download/WP_20170925_14_09_40_Pro.jpg

Przepraszam, że w linku ale za pomocą img odwraca mi do góry nogami.

Stan jego jest taki jak pisałem wcześniej. Interesuje się jedzeniem chociaż nie za bardzo je konsumuje jak na razie. Robi się nieco aktywny bardziej. Dostał MFC i Helthosan. Ile bojownik może wytrzymać na takiej "diecie zero"?

AkwaMichał
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 2 sierpnia 17, 11:50

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AkwaMichał » 25 września 17, 18:39

To zdjęcie się nie wczytuje.

Daj je np. na TinyPic.

AquaAgent
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 17, 06:31

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AquaAgent » 25 września 17, 18:43


AkwaMichał
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 2 sierpnia 17, 11:50

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AkwaMichał » 25 września 17, 20:30

Trochę nie wyraźne to zdjęcie.

Nic mi nie przychodzi do głowy co to może być. Skoro terapia lekami od Tropical pomaga to ją kontynuuj według zaleceń producenta.
Dodajesz te leki do osobnego zbiornika czy do głównego?

Jeśli do głównego to na koniec leczenia przydałaby się spora podmiana wody i trochę pożytecznych bakterii, jak lubisz Tropical to może to być nawet BaktoActiv. Ja używałem tego preparatu długo i chyba mogę go polecić.
Trzymam kciuki! :ok: :ok:

AquaAgent
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 17, 06:31

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AquaAgent » 25 września 17, 20:44

To już wina Microsoft Lumia :) A co do bojownika i jego diety. Ile może wytrzymać tak bez jedzenia? Bo nie jadł od 2 dni i dopiero dzisiaj się zabierał ale raczej nic nie zjadł. Okolice oka zaczynają mu się czyścić a sam jest aktywny pomimo tego że dużo czasu spędza w odpoczynku. Jak zacznie jeść to będę zadowolony bo to oznacza że wszystko zmierza w dobrą stronę a dzisiaj miał zakusy do jedzenia :) Leczenie odbywa w głównym zbiorniku podając wszystko na raz. I podmianę wody planuję dopiero za 2 - 3 dni czyli według instrukcji.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: Anka cyganka » 25 września 17, 20:50

Spokojnie wytrzyma bez jedzenia jeszcze parę dni. A czym go karmisz ? Pamiętaj że ryb nie można przekarmiac

AquaAgent
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 17, 06:31

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AquaAgent » 25 września 17, 20:53

Karmię go Supervitem w granulacie od Tropical.

AquaAgent
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 17, 06:31

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AquaAgent » 25 września 17, 20:57

Takie pytanko mam jeszcze. Czy będę mógł opisać później postęp leczenia i jak go leczyłem aby, że tak powiem innym mogło to pomóc? Bo nie wiem czy to dozwolone będzie, ponieważ jestem nowy tutaj jak widać. :)

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: Anka cyganka » 26 września 17, 09:06

To radziłabym urozmaicić dietę o żywy lub mrożony pokarm np. Solowiec, komar czarny, szklarka, rozwielitka itp. oprócz ochotki. Pamiętaj o głodówkach i o nie przekarmianiu.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: barttsw » 26 września 17, 09:12

AquaAgent pisze:Karmię go Supervitem w granulacie od Tropical.

karmisz go najgorszym fastfoodem jaki jest na rynku no moze poza ochotka:(
najlepiej karmic mrozonkami

AquaAgent
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 25 września 17, 06:31

Re: Bojownik syjamski i chore oko

Postautor: AquaAgent » 26 września 17, 10:57

Okej, dzięki za poradę! Zmienię mu karmę. Oko bojownika wygląda lepiej dzisiaj.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości