Neon czerwony - dziwne symptomy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Neon czerwony - dziwne symptomy

Postautor: barttsw » 10 września 17, 16:03

Pablo80 pisze:Pokarm to płatki + wersja opadająca na dno.
tropical czy co bo to wazne
Pablo80 pisze:Mówimy tu o ponad 6m dla Neonów oraz zakłdajac, że przywlokły to Otosy to 3m+
Nie za długo?
czlowieku ty widzisz co piszesz ? to nasza wina ze masz zupe rybna ryby nienadajace sie do tego zbiornika ? podjoles sie akwarium wiec bierzesz pelna odpowiedzialnosc za te zwierzaki
Pablo80 pisze:Ryby nie były w kwarantannie (wiem, że jest to BARDZO zalecane ale brak możliwości aby taką kwarantannę robić)
to tylko lenistwo
Pablo80 pisze:A czy przychodzi Ci coś na myśl po obejrzeniu zdjęć oraz opisie objawów?

wg mnie to jakis pasożyt lub jakas bakteria ewentualnie zatrucie jakimis zwiazkami

Pablo80
Narybek
Narybek
Posty: 78
Rejestracja: 4 grudnia 16, 15:34

Re: Neon czerwony - dziwne symptomy

Postautor: Pablo80 » 10 września 17, 16:06

barttsw pisze:
Pablo80 pisze:Pokarm to płatki + wersja opadająca na dno.
tropical czy co bo to wazne
Pablo80 pisze:Mówimy tu o ponad 6m dla Neonów oraz zakłdajac, że przywlokły to Otosy to 3m+
Nie za długo?
czlowieku ty widzisz co piszesz ? to nasza wina ze masz zupe rybna ryby nienadajace sie do tego zbiornika ? podjoles sie akwarium wiec bierzesz pelna odpowiedzialnosc za te zwierzaki
Pablo80 pisze:Ryby nie były w kwarantannie (wiem, że jest to BARDZO zalecane ale brak możliwości aby taką kwarantannę robić)
to tylko lenistwo


Widzę, że się jednak nie dogadamy, wypnij się proszę z wątku

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Neon czerwony - dziwne symptomy

Postautor: mimo12 » 10 września 17, 21:56

Bartek ma rację. Nieodpowiednie warunki stopniowo osłabiają rybę, tak samo monotonne i nieodpowiednie żywienie.


Michał, masz rację, objawy wskazują na plistoforozę.
Sam miałem niedawno do czynienia z grudką u neona czerwonego, jednak u tej ryby i żadnej innej nie zaobserwowałem innych objawów do tej pory. Chorą rybę poddałem eutanazji po nieskutecznym leczeniu.

AkwaMichał
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 2 sierpnia 17, 11:50

Re: Neon czerwony - dziwne symptomy

Postautor: AkwaMichał » 11 września 17, 16:31

Wiele ryb może być bezobjawowymi nosicielami tej choroby.

Te, które mają objawy to głównie kąsaczowate i te należy poddać eutanazji jeśli są objawy.
Zbiornik zdezynfekować, filtr również - nadmanganian potasu 1G/L. Media najlepiej wymienić, podłoże też.

Tutaj to chyba tylko ten środek co podałem, bo nie wiem czy inne będą zdolne spalić Spory / Cysty.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości