Rośliny w akwarium żółkną, pomocy..

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
zakii9952
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 9 sierpnia 17, 09:12

Rośliny w akwarium żółkną, pomocy..

Postautor: zakii9952 » 9 sierpnia 17, 10:03

Witam,

-112l
-Filtr zewnętrzny - jbl cristalprofi greenline e701, wewnętrzny - AquaEl FAN 1 plus
-aktualnie są to rybki, które w najbliższym czasie zostaną przeniesione do innego zbiornika. 3 Karasie złote o wielkości ok. 9 cm, 1 kiryśnik czarnoplamy, 1 sum indyjski oraz glonojad wydaje mi się, że jest to zbrojnik pospolity generalnie jego długość to ok. 5-6 cm od dłuższego czasu.
-karmie rybki pinką, rybki wyjadają zawsze co do jednej sztuki.
-temperatura wody to ok. 26 stopni dlaczego napisałem około gdyż codziennie walczę aby ona nie była wyższa (wymiana wody, lód w butelce, nie wlewam lodowatej wody) raz przez niedługi czas woda miała 29 stopni głównie jest to 26-27 stopni. Mierzyłem parametry 2 testami lecz one są bardzo stare i wydaje mi się, że źle pokazują parametry, generalnie według "ActiTEST" All in 1 : NO3 - nie potrafię odczytać ponieważ próbka jest szara wręcz prawie czarna, przed testem też(kiedyś śnieżno biała), NO2 próbka ta też jest szara dokładnie tak samo jak przed testem, GH - pokazuje coś w kolorze czerwonego według tabelki jest to między 18 a 50 oceniłbym na ok. 30 chociaż mogę się mylić, gdyż jest to jasny czerwony. KH - możliwie najmocniejszy kolor z tabelki więc wnioskuje, że jest to 40 oraz PH według tego jest to 9,5. Zdjęcie testu oraz tabelki przesyłam tutaj - http://ifotos.pl/z/qhhxpwr
-Regularnie podmieniam im ok. 15 litrów wody co tydzień.
- A więc przejdę od razu do rzeczy, zauważyłem, że moje roślinki niesamowicie szybko rosną oraz wypuszczają nowe listki, gałązki po prostu rozrastają się, z tymi nowymi nic się nie dzieje dopiero jak osiągnie około 5 cm zaczyna żółknąc a stare listki (opisuję tutaj roślinę o nazwie hygrophila corymbosa) zwijają się w rulonik ale nie tracą koloru. Kolejna roślina to echinodorus rubin u niej widzę żółknące liście oraz częściowo obumierające w tym przypadku podobnie jak u poprzedniej rośliny, nowe liście bardzo szybko rosną, trzecia a zarazem ostatnia roślinka jest to Echinodorus quadricostatus u niej oprócz tego, że rośnie super to zauważyłem końcówki żółknące

Jeśli chodzi o całość akwarium to wymieniłem 50% wody, wyczyściłem filtry pod wodą z kranu w dniu 29.07.2017, 02.08.2017 dodałem rośliny do akwarium, podłoże to JBL Manado, mam 2x 18 W + 24 W świetlówki, oświetlam akwarium 12h dziennie oraz nie dolewałem żadnych nawozów.

Riko
Narybek
Narybek
Posty: 64
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 11:31

Re: Rośliny w akwarium żółkną, pomocy..

Postautor: Riko » 9 sierpnia 17, 23:14

Przenieś je jak najszybciej.
U mnie póki miałem welonkę w 60 l to też miałem problemy z roślinami, teraz jej nie mam i jak ręką odjął. Nie wiem czemu.
Dla karasia woda z 6* za ciepła, bardzo dobrze schładza wentylator komputerowy skierowany na taflę wody pod skosem. Oczywiście musi być wyłączony... :P


Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości