Skalar ma złamane "wąsy" pomocy!!

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Jashioq
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 31 lipca 17, 22:02

Skalar ma złamane "wąsy" pomocy!!

Postautor: Jashioq » 31 lipca 17, 22:17

Siema! Bez zbędnego gadania
Dzisiaj zrobiłem restart akwarium zamieszkałego przez 2 skalary i jak je w takiej "łapacze/siateczce na ryby" przenosiłem do tymczasowego wiadra to jak już skończyłem i do akwarium wróciły to jeden z nich ma takie końcówki tych wąsów tak mocno pod kątem prostym do reszty wąsa wygięte i jak on pływa to one sie ruszają jakby tak luźno wisiały.
I teraz sie o niego boje ze cierpi z mojej winy.
To mu odrośnie samo czy powinienem coś zrobić pomocy pls

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Skalar ma złamane "wąsy" pomocy!!

Postautor: wespazjan » 1 sierpnia 17, 07:21

skalarom chyba dość łatwo te "wąsy" uszkodzić przy przenoszeniu.

Te wąsy to płetwy brzuszne (tak?). Uszkodzone płetwy z czasem rybom odrastają, więc myślę że te również odrosną.
Ale to moje spekulacje. Nie znam się. Ktoś mądrzejszy musi powiedzieć, czy nie gadam bzdur ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Skalar ma złamane "wąsy" pomocy!!

Postautor: osama » 1 sierpnia 17, 09:28

Wklej fotkę, będzie łatwiej ocenić.
Czy cała płetwa (wąs) wygląda, jakby była bezwładna czy tylko część?
Jeśli tylko część, to można zrobić mały zabieg i uciąć bezwładny kawałek. Odrośnie w kilka tygodni.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości