Sniety otosek.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
tomekb3
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 8 marca 17, 15:51

Sniety otosek.

Postautor: tomekb3 » 19 lipca 17, 06:19

Czesc, w nano akwarium (22l)mialem cztery otoski. wczoraj poraz pierwszy puscilem CO2 z bimbrowni. Dzisiaj jeden otosek lezy martwy na dnie.
Czy jest to mozliwe zeby co2 zabiło rybę?
Nano Akwarium 25l, Filtr zewnętrzny JBL e401, Grzałka z termostatem 25W, Oświetlenie LED-owe Interpet 3.6W.
Nano Akwarium 50l viewtopic.php?f=40&t=45508

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Sniety otosek.

Postautor: Hunter » 19 lipca 17, 06:51

Tak, zagazowałeś rybę. Otoski wymagają silnie natlenionej wody. Skąd w ogóle pomysł aby gazować w 22l otoskom??? :roll: Pomijam już fakt, że te ryby w ogóle nie powinny się znaleźć w takiej szklaneczce. Jakiekolwiek podejmujesz działania to najpierw rusz głową.

Gazowanie w 22l szklance jest możliwe wyłącznie przy użyciu butli wysokociśnieniowej ze sprawnym zaworkiem precyzyjnym. W przeciwnym razie sytuacja będzie się powtarzała z innymi zwierzętami.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

tomekb3
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 8 marca 17, 15:51

Re: Sniety otosek.

Postautor: tomekb3 » 20 lipca 17, 12:35

Dzieki za szybka odpowiedz.
Reszta ryb uratowana.
Otoski kupiłem zeby zjadly okrzemki i miały być przełożone do 50l akwarium. Niestety na razie mam problem ze stabilizacja owego akwarium.
Nano Akwarium 25l, Filtr zewnętrzny JBL e401, Grzałka z termostatem 25W, Oświetlenie LED-owe Interpet 3.6W.
Nano Akwarium 50l viewtopic.php?f=40&t=45508

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości