Zoolek Capisol "prewencyjnie" - skutki uboczne?

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Guayaseal
Ryba
Ryba
Posty: 201
Rejestracja: 13 stycznia 17, 12:40

Zoolek Capisol "prewencyjnie" - skutki uboczne?

Postautor: Guayaseal » 1 lipca 17, 18:06

Na pewno nie mam silnej inwazji robaków. Istnieje jednak uzasadnione podejrzenie, że jakieś robaki mogę mieć: od czasu do czasu niektórym rybkom zdarzają się nieswoiste objawy*) i przeniesienie do drugiego zbiornika i wymoczenie w Capisolu czasem**) pomaga. Próbowałem też "rozpoznania bojem" Formisolem, ale bez efektów. Rozważam nieco "prewencyjne", bo nie wiem na pewno czy coś jest, trochę "rozpoznanie bojem" odrobaczenie głównego zbiornika Capisolem. Wg sprzedawców w dwóch sklepach lek nie ma efektów ubocznych i nie wpływa na florę bakteryjną. Skoro może pomóc a nie psuje, to czemu nie..? Tylko: czy na pewno nie ma ŻADNYCH efektów ubocznych?


*) np. "zadyszka", rozchylone skrzela, chudnięcie lub odwrotnie - brzuszek-piłka, gorszy refleks, lekkie blednięcie, nierozkładanie płetw - w różnych konfiguracjach, zazwyczaj dana konfiguracja wyklucza typowe choroby bakteryjne (nie pasuje do niczego np. w http://www.domowe-akwarium.pl/akwarium/choroby-ryb), bliżej jakimś daktylogyrozom, tetraonchozom, czy coś..

**) 4 chore gupiki w 3 miesiące; dwa wróciły do zdrowia, dwa zdechły.

selena90

Re: Zoolek Capisol "prewencyjnie" - skutki uboczne?

Postautor: selena90 » 1 sierpnia 17, 13:53

W sumie mam podobny problem.
Moje rybki miałe śluzowate odchody i zoolog poradził właśnie Capisol.
Neony jakby oszalały(dwa wyskoczyły z akwarium),
ryby zachowują się dziwnie, niektóre są nienaturalnie przymulone
Obsada- ramirezka x1,
neonkix5 ,
bystrzykix2

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości