Molinezja ma Zatwardzenie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Mateusz 2009
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 26 czerwca 17, 18:48

Molinezja ma Zatwardzenie

Postautor: Mateusz 2009 » 26 czerwca 17, 18:52

Witam..mam pytanie dotyczące molinezji złotej księzycowej..Mam duzo małych molinezji ale u duzej ilości tych rybek widze bardzo czarne brzuchy jakby jakies zatwardzenie miały noo i niestety kolor sie nasila gdyż jest coraz ciemniejszy i rybki mi zdychają..co to jest..ktoś pomoże?? :zdziwko:

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Molinezja ma Zatwardzenie

Postautor: wespazjan » 26 czerwca 17, 19:36

litraż, parametry wody, obsada, filtracja, czym karmisz, jak długo masz akwarium, od jak dawna w nim molinezje. Im więcej informacji podasz tym lepiej.
Jak Ci się uda to zrób fotę, wrzuć na jakiś serwer (np. imgur.com ) i daj link
Obrazek

Mateusz 2009
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 26 czerwca 17, 18:48

Re: Molinezja ma Zatwardzenie

Postautor: Mateusz 2009 » 26 czerwca 17, 20:34

akwarium jest małe bo ok 60l i robi mi tylko za kotnik inne ryby mam w wiekszym akwa.parametrów wody nigdy w zyciu nie sprawdzałęm..akwa mam juz ok kilku lat ale nic takiego nigdy nie mialem..w kotniku było ok 40 księzycowych molinezji i jesen slimak helenka..pare zywych roslinek,2 najtańsze filtry napowietrzające jakie są na allegro,temperatura wody to ok 28 stopni.Rybki jak sie pojawiły w kotniku to starą oddzieliłem po ok 1 dniu i najwiecej dawałem wtedy pokarmu białkowego tak jak to robiłęm przez ostatnie lata..po ok 1,5 tygodnia zaczynałem dawać na zmiane czyli pokarm wysokobiałkowy z Tropicala,pokarm wieloskładnikowy,,roslinny i saną spiruline no i od czasu do czasu tabletke dla zbrojnika bo jest ich jeszcze w kotniku dwa..

Mateusz 2009
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 26 czerwca 17, 18:48

Re: Molinezja ma Zatwardzenie

Postautor: Mateusz 2009 » 27 czerwca 17, 18:56

ktoś sie udzieli w tym temacie??znowu mi padłą molinezja..nikt nie wie co jest grane?? :zly:

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Molinezja ma Zatwardzenie

Postautor: Dhuz » 27 czerwca 17, 19:07


Mateusz 2009
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 26 czerwca 17, 18:48

Re: Molinezja ma Zatwardzenie

Postautor: Mateusz 2009 » 29 czerwca 17, 20:01

duzo sie dowiedziałęm o chorobach ryb,ale nie ma takiej co ja w akwa mam..niestety..dzisiaj znowy odłowiłem 6 molinezji..
chyba zrobie reset i zaczne od nowa z molinezjami..

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości