DZIURY W ROŚLINACH, DŁUGIE KUPY, BRĄZOWY PAS "GLONÓW" POD POWIERZCHNIĄ KAMIENI

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
careful
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 17, 20:20

DZIURY W ROŚLINACH, DŁUGIE KUPY, BRĄZOWY PAS "GLONÓW" POD POWIERZCHNIĄ KAMIENI

Postautor: careful » 25 czerwca 17, 21:02

witam
Pomóżcie młodemu hobbyście ale od początku dane:
od miesiąca 30l
aquafan mini
hmm rośliny nie znam nazwy ... taka czerwona i 2 trawiaste wąskie trawki a druga szeroki i duże trawki, korzeń
7 gupików (1 padł), 2 kiryski panda (1 padł), 2 kiryski sterby, 1 glonojad syjamski, 1 glonojad ancisdrus
tropical wersi gram kilka granulek tropical 3 algae kilka granulek tetra tetramin granules na koniuszek bardzo małej łyżeczki
obecnie dochodzi do 26
podmiana co tydzień 5l do podmiany używam takiej niebieskiej soli, nigdy nie odmulałem
zachowania i zmian nie zauważyłem ...
w roślinach mam dziury lub są wygryzione - nie mam ślimaków co może być tego przyczyną ?
glonojad syjamski i glonojad ancidrus robią bardzo długie kupy co może być tego przyczyną czy tak ma być ?
na środku pod pierwszą warstwą kamieni pojawił się jakiś brązowy "glon" który rozciąga się na kilka centymetrów wzdłuż co to może być ?

z góry dziękuję
Pozdrawiam
Careful

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: DZIURY W ROŚLINACH, DŁUGIE KUPY, BRĄZOWY PAS "GLONÓW" POD POWIERZCHNIĄ KAMIENI

Postautor: abiba » 25 czerwca 17, 21:17

dziry w roślinach to standardowy objaw braku potasu ale nie ma zdjęc to wróże :)
długie kupy to zwykle przekarmienie

trochę zgadywanie ale odpisałem żeby nie było że Cie olewamy

Twój opis taki jak Twoja obsada ( byle jaka) :)

careful
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 17 maja 17, 20:20

Re: DZIURY W ROŚLINACH, DŁUGIE KUPY, BRĄZOWY PAS "GLONÓW" POD POWIERZCHNIĄ KAMIENI

Postautor: careful » 25 czerwca 17, 21:30

Dzięki za odpowiedz nie mam jeszcze doświadczenia jak pisać i jak hodować ...
jak uzupełnić ten potas ?
Pozdrawiam
Careful

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: DZIURY W ROŚLINACH, DŁUGIE KUPY, BRĄZOWY PAS "GLONÓW" POD POWIERZCHNIĄ KAMIENI

Postautor: abiba » 25 czerwca 17, 21:43

careful pisze:D....
jak uzupełnić ten potas ?


Kupić w sklepie akwarystycznym POTAS i dozować w.g etykiety lub zakupić w plynie np na allegro i podobnie jak wyżej stosować w.g etykiety albo kupić w postaci krystalicznej i samemu zrobić sobie nawóz albo nie robić i sypać suchą sól

np. : http://allegro.pl/potas-k2so4-100-g-i6135916271.html
lub: http://allegro.pl/nawoz-potasowy-od-blu ... 86760.html
lub: http://allegro.pl/potas-w-plynie-aqua-h ... 60377.html

itd

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: DZIURY W ROŚLINACH, DŁUGIE KUPY, BRĄZOWY PAS "GLONÓW" POD POWIERZCHNIĄ KAMIENI

Postautor: Dhuz » 26 czerwca 17, 04:40

Zacznij czytać o zwierzętach, które znalazły się pod Twoją opieką. Wziąłbyś do domu małpę, nie wiedząc, jak się nią zajmować? Jeśli nie, to nie rób tak rybom.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości