ospa (?) i podgryzanie.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
lala0701
Ikra
Ikra
Posty: 12
Rejestracja: 8 maja 17, 22:01

ospa (?) i podgryzanie.

Postautor: lala0701 » 18 maja 17, 22:54

Witam, wcześniej pisałam już o moim problemie z panikującymi rybkami tu: viewtopic.php?f=37&t=45405 .
Dziękuje za wszelką pomoc, również tą niezwiązaną ściśle z tematem posta, a dotyczącą ogólnego prowadzenia akwarium. Idąc za waszymi radami wyjęłam z akwarium sztuczne ozdoby i podmieniałam wodę co drugi dzień. Rybki już po pierwszej podmiance zaczęły wypływać, choć na początku bardzo nieufnie. Oczywiście pozbyłam się kotnika ;)
I dziś zauważyłam, że jedna z wypuszczonych małych pływa za dużą molinezją! Ewidentnie robi jej krzywdę, podgryza ją tak, że ta duża robi nienaturalne ruchy i aż się wykręca. Przyglądając się zauważyłam, że duża molinezja ma małe białe plamki (wygląda chyba jak ospa) i bardzo schudła. Schudnięcie się wyjaśniło, ponieważ okazało się, że molinezja znów urodziła, między roślinkami pływają małe rybeczki.

Niepokoi mnie to podgryzanie... czym może być spowodowane, że mała ok. miesięczna molinezja podgryza dorosłą?

Oczywiście do akwarium został już podany już płyn na ospę.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości