dziwna narośl na płetwie bojownika.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
szopaziom
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 17, 16:57

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: szopaziom » 26 czerwca 17, 22:41

Witam ponownie. Jeśli chodzi o mojego bojownika to postanowiłem nie dawać żadnych antybiotyków tylko obserwować co się będzie dalej działo . Niestety narośl nadal się powiększała więc pomyślałem że może by to usunąć i tak też zrobiłem . Po całej operacji wszystko wydaj się być ok. Bojek normalnie je i pływa a nawet wydaje się być bardziej ruchliwy no wkońcu trochę stracił jego ogon na wadzę :p (narośl miała ponad 1 cm. średnicy). Co do obniżania Ph to nie wiem czy nadal lać destylke jako podmiane czy może pół na pół z kranówą bo z 7,8 spadło na 7,5. Zrobiłem 6 podmian po 5 litrów samej destylki. Usunąłem wszystkie muszelki z akwarium i wrzuciłem 3 szyszki olchy. Usunąłem większość zatoczków pare małych zostało nadmiar będe usuwał.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: Anka cyganka » 26 czerwca 17, 23:02

Z parametrami możesz jeszcze zejść bo bojowniki to woda miękka i kwaśnej tak więc jeszcze za wysoko

cozyltep

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: cozyltep » 27 czerwca 17, 07:20

I bardzo dobrze zrobiłeś z tą naroślą, uratowałeś go :)

szopaziom
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 17, 16:57

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: szopaziom » 8 sierpnia 17, 16:34

Witam niestety historia z naroślą się powtarza tym razem jak by ze zdwojoną siłą. Bojek ma teraz dwie narośle jedna obok drugiej i rosną jak by szybciej niż ostatnim razem. Zastanawiam się czy kolejny raz to odcinać czy już nie da się rybce pomóc .

AkwaMichał
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 2 sierpnia 17, 11:50

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: AkwaMichał » 8 sierpnia 17, 19:13

Wygląda to na zmianę nowotworową. Wycinanie tych guzów może i coś pomaga, ale jak widać nie na dłuższa metę.

Teraz podawałbym witaminy i dbał o jakość wody, by bojownik miał porządne warunki. Teoretycznie objawy potwierdzają zmianę nowotworową. Podwojona siła, więcej guzów i zmiana miejsca.

Poczekaj może również na wypowiedź innych doświadczonych użytkowników ja co do leczenie nowotworu się nie odzywam, bo nigdy tego nie robiłem i nie mam pojęcia o tym.

EDIT:

To też wygląda na zmianę martwiczą i kto wie czy to nie bakterie. Ja bym pojechał z nim do weterynarza, który może zbadać bojownika.
Co powiecie (czyli użytkownicy w miarę obeznani) o nadmanganianie potasu? Jedna czwarta tabletki na 25L wody?

szopaziom
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 17, 16:57

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: szopaziom » 22 września 17, 09:26

Witam. Nadmanganian potasu to chyba nie daje się bezpośrednio do akwarium?

AkwaMichał
Narybek
Narybek
Posty: 68
Rejestracja: 2 sierpnia 17, 11:50

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: AkwaMichał » 22 września 17, 17:09

Taką dawkę możesz dać do akwarium, ale wiadomo, że jeśli masz osobny zbiornik to śmiało w nim leczyć. Podaj litraż, bo dawka będzie inna w przypadku osobnego zbiornika.

Jacob M
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 5 września 17, 17:34

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: Jacob M » 22 września 17, 21:56

Zawsze możesz podnieść jeszcze temperaturę wody. To ryby tropikalne więc nawet 30 stopni im nie straszne. Podwyższenie temperatury może pomóc jeśli to infekcja.

szopaziom
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 17, 16:57

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: szopaziom » 24 września 17, 15:39

Podniosłem wczoraj temperature z 26 do 28-29. Bojek dzisiaj nie wykazuje reakcji tylko siedzi w wąskiej szczelinie międz korzeniem a szybą tak że go nawet nie widać.

Olciak29
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 26 października 17, 16:23

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: Olciak29 » 26 października 17, 16:32

Udało się coś tutaj zdziałać? Pytam, bo mój ma podobne, tylko nieco mniejsze i trochę się martwię, bo w akwarium mam też dwa inne i póki co zdrowe, wolałabym, żeby tak zostało

szopaziom
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 17, 16:57

Re: dziwna narośl na płetwie bojownika.

Postautor: szopaziom » 26 października 17, 17:14

Niestety bojek padł w sobote. Od kilkunastu dni prawie nic nie jadł i chował się po kontach :(

Narośl była ze trzy razy większa niż za pierwszym razem i nie dało się już tego usunąć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości