Pielegnica Papuzia - czwarne plamy na ogonie i pyszczku

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Pielegnica Papuzia - czwarne plamy na ogonie i pyszczku

Postautor: barttsw » 5 maja 17, 06:54

Paulinad1412 pisze:to ile godzin na dobę powinna sie swiecić lampa?
8-10h i jaka to lampa?

Paulinad1412
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 4 maja 17, 17:21

Re: Pielegnica Papuzia - czwarne plamy na ogonie i pyszczku

Postautor: Paulinad1412 » 5 maja 17, 07:04

Wiem , akwarium zamierzam zmienić na większe . Czyli twierdzisz ze jezeli przerobię troche gabki i częśc filtra zasypę ceramiką będzie to lepsze rozwiązanie .?Ilość światła mogę ograniczyć ale czy negatywnie nie wpłynie to na moje rybcie?
Ostatnio zmieniony 5 maja 17, 07:12 przez Paulinad1412, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Pielegnica Papuzia - czwarne plamy na ogonie i pyszczku

Postautor: Dhuz » 5 maja 17, 07:06

Po pierwsze, chcąc coś dodać do swojego posta, używaj opcji edycji - ikona ołówka. Nie spamuj post pod postem. To pierwsze i ostatnie ostrzeżenie werbalne. Zapoznaj się od razu z regulaminem.

Paulinad1412 pisze:Korzeń mam od około 2 tygodni,kupiłam nowy i od kiedy go włożyłam mam wrażenie ze woda farbuje. Wczoraj go wyjęłam i dzis zamierzam wymienić te 50 l wody zobaczę czy woda nadal jest brudna .
2 tygodnie to jeszcze Ci może z kilka farbować - taki urok korzeni. :P Nie martw się kolorem wody, tylko jej jakością.
Paulinad1412 pisze:dzis zamówilam testy wody wiec w poniedzilek bede znac parametry . a co do filtra mam jeszcze jedno pytanie , moze wydac sie glupie ale prosze o zrozumienie poniewaz to moje początki z akwarystyka . Czy do tego filtra który posiadam nadaje sie inny wkład ? chodzi mi o to ze obecnie jest tam czarna gąbka któraraz na tydzien czyszcze , czy zamiast gabki moge tam wrzuucic inny wkład np. kamyczki węglowe albo inne ?
Nie używałem tego filtra, więc musisz sprawdzić, czy gąbkę można zredukować. Jeśli można, to na zasys wpierw idzie gąbka, po niej ceramika lub lawa wulkaniczna. Żadne kamyczki węglowe. :P Pytanie, bardzo ważne, do Ciebie - czy chcesz te papuzie trzymać długotrwale? Jeśli tak, to zaplanuj sobie akwarium 120x50x50 dla pary, z filtrem najlepiej kubełkowym o pojemności części na wkłady ~5-7l. Masz ryby rosnące do sporych rozmiarów, więc musisz natychmiast zdecydować, czy jesteś w stanie zapewnić im odpowiednie warunki, czy wolisz, by się powoli kończyły. Inaczej będziesz kupować niepotrzebnie specyfiki takie, jak ten i marnować pieniądze, które można zainwestować dużo lepiej:
Paulinad1412 pisze:do wody zakupiłam ostatnio takie kapsułki STOP Amo. i dodaje je przy kazdej podmiance - czy to moze miec jakis wpływ . I nie wiem co zrobić z moim anubiasem ponioewaz tak jak mówilam ma plamy zółte i robia sie dziury . wczoraj kupiłam kilka specyfików Tropical - zelazlo i jeszcez jedno dla rozlin akwarystycznych , Czy to pomoże ?

Nie pomoże. Nie dodawaj nic z tej sterty specyfików. Jeśli anubias dostaje żółtych plam, które przekształcają się w dziury, to znak, że ma za dużo światła - to roślina cieniolubna. Posadź wysze rośliny, które zacienią anubiasa.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Pielegnica Papuzia - czwarne plamy na ogonie i pyszczku

Postautor: barttsw » 5 maja 17, 07:16

Paulinad1412 pisze:Czy do tego filtra który posiadam nadaje sie inny wkład
ja ci może powiem drastycznie ale to nie jest filtr ale zabawka zwłaszcza dla twojej obsady proponował bym zakup filtra HW-302 zasypac go siporax/ lawa wulkaniczna

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości