Śmierć rybek jednej po drugiej

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
ZnnQ
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:22

Śmierć rybek jednej po drugiej

Postautor: ZnnQ » 22 kwietnia 17, 17:39

Witam. Posiadam akwarium 40l (te akwarium 40l miało być tymczasowe, zamierzam zakupić niedługo 200l). Obecnie mam 1 gurami złote, 5 molinezji ostroustnych, 2 mieczyki Hellera, 12 gupików pawie oczko i zbrojnika. Gdy zakupiłem zestaw akwaryjny tydzień temu dostałem od poprzedniego właściciela (jakby co on miał go 4 lata) dodatkowo gupiki i zbrojnika. 2 gupiki posiadały mocno zakrzywiony kręgosłup (zamieszczę zdjęcie niedługo). Jeden z nich zmarł. Tuż przed śmiercią osłabł i co jakiś czas gwałtownie wypływał brzuchem do góry. Uznałem, że to przez stres umarł. Na początku w moim akwarium było 6 molinezji, lecz jedna od początku zachowywała się apatycznie i nie posiadała apetytu. Ostatecznie po 2 dniach zmarła jak gupik. W piątek zauważyłem, że moje drugie gurami (miałem 2) bardzo schudło, choć miało apetyt. Ponad to zachowywało się apatycznie i chyba jego płetwy uległy lekkiemu pomniejszeniu. Dziś mi padło tak jak pawie oczko. Podmieniłem 20% wody około 2 godziny temu. Do podmianki użyłem kranówki z zeszłego tygodnia. Spostrzegłem, że niektóre ryby czasami ocierają się o ścianki akwarium. Póki co moje wszystkie ryby są ruchliwe i dobrze się czują. Temperatura wody waha pomiędzy 27C a 28C. Mój filtr jakby co ma 4 lata i jest to ten http://allegro.pl/aquael-fan-1-plus-fil ... sma-aquael .

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Śmierć rybek jednej po drugiej

Postautor: Peter007 » 22 kwietnia 17, 17:49

Ileś Ty tego tam upchał?! I do tego ryby które potrzebują solidnej wielkości akwarium. Wpuściłeś ryby do wody prosto z kranu? Przed wpuszczeniem ryb akwarium powinno dojrzewać kilka tygodni! Podmiany robisz prawie skisłą już wodą? Filtracji to tam raczej nie ma żadnej.
W drodze ku Tanganice

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Śmierć rybek jednej po drugiej

Postautor: abiba » 22 kwietnia 17, 17:51

Bardzo wątpię czy ktokolwiek ogarnie ten problem . Na mój gust to zastanów sie jak uśmiercić te ryby w jakiś cywilizowany sposób czyt. bez znęcania sie nad nimi (jak nie możesz ich oddać )

ZnnQ
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:22

Re: Śmierć rybek jednej po drugiej

Postautor: ZnnQ » 22 kwietnia 17, 18:58

Peter007 pisze:Ileś Ty tego tam upchał?!

Po pierwsze te akwarium 40l miało być tylko TYMCZASOWE. Maksymalnie bym je trzymał tam miesiąć! Po drugie nie kupiłem od razu dorosłych ryb. Są jeszcze małe.

Peter007 pisze:Wpuściłeś ryby do wody prosto z kranu? Przed wpuszczeniem ryb akwarium powinno dojrzewać kilka tygodni! /quote]

Woda prosto z kranu nie była. Akwarium było 4 letnie, więc chyba dojrzało.

Peter007 pisze:Podmiany robisz prawie skisłą już wodą?


W "internetach" są różne opinie. Jedni mówią tak a drudzy innaczej, nie wiedziałem kto może mieć racje.

Peter007 pisze: Filtracji to tam raczej nie ma żadnej.


Mogę wiedzieć dlaczego?

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Śmierć rybek jednej po drugiej

Postautor: Peter007 » 22 kwietnia 17, 19:13

ZnnQ pisze:W "internetach" są różne opinie. Jedni mówią tak a drudzy innaczej, nie wiedziałem kto może mieć racje.

Spotkałeś się gdzieś z opinią, że trzeba wodę na tydzień odstawić przed podmianą? Ciekawe po co? Chyba tylko, żeby skisła. Wodę wystarczy dzień wcześniej odstawić. Teraz już raczej się wody nie chloruje, więc chodzi tylko o temperaturę, bo chlor już nie musi się uwalniać.
ZnnQ pisze:Woda prosto z kranu nie była. Akwarium było 4 letnie, więc chyba dojrzało.

Przewoziłeś całość razem z wodą?
ZnnQ pisze:Mogę wiedzieć dlaczego?

Bo ten filterek i jego gąbeczka nie nadaje się do niczego.
W drodze ku Tanganice

ZnnQ
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:22

Re: Śmierć rybek jednej po drugiej

Postautor: ZnnQ » 22 kwietnia 17, 21:15

Przewoziłem razem z wodą.
Filtr nie jest gąbkowy

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: Śmierć rybek jednej po drugiej

Postautor: Peter007 » 22 kwietnia 17, 21:21

A co tam wsadziłeś zamiast gąbki?
W drodze ku Tanganice

ZnnQ
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:22

Re: Śmierć rybek jednej po drugiej

Postautor: ZnnQ » 22 kwietnia 17, 21:50

Zaraz zaraz... to ma gąbke w środku. Poprzedni właściciel źle mi objaśnił działanie filtra! Ciekawe czy gąbka jest zmieniona po 4 latach...

ZnnQ
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:22

Re: Śmierć rybek jednej po drugiej

Postautor: ZnnQ » 22 kwietnia 17, 21:58

Zadzwoniłem do kolegi z, którym zakładałem akwarium. Na szczęście gąbkę pożądnie chociaż wymył pod moją nieobecność.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Śmierć rybek jednej po drugiej

Postautor: mimo12 » 22 kwietnia 17, 22:03

Jak w wodzie z kranu porządnie wymył, to zresetował Ci filtrację biologiczną( i tak raczej ubogą).

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości