Puchlina wodna

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
amalker
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 28 lutego 06, 15:36

Puchlina wodna

Postautor: amalker » 28 lutego 06, 15:43

Z moich obserwacj wynika, w moim akwarium jest - PUCHLINA WODNA - zastosowałem dziś środki Sera Bactopur Direct - tylko że jest mały problem dowiedziałem się od sprzedającego że powinno się ten lek stosować przez kilka dni
1. Przyjołem że do soboty tego tygodnia potem wymienię 1/2 wody ze zbiornika aby troche rozcieńczyć działanie tego leku
2. Czytałem że powyższy lek zabija też bakterie denitryfikacyjne - czy nalezy potem jakoś wzbogacić o te bakterie - tyn. kupić w ampułkach.
3. Po całym zabiegu wyczyścić cały filtr czy tylko sam węgiel ?
4. Jakie karmienei podczas leczenia tego nie dowiadziałem się. :?:

Awatar użytkownika
shell
Ryba
Ryba
Posty: 263
Rejestracja: 4 lipca 05, 08:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Puchlina wodna

Postautor: shell » 6 marca 06, 20:40

przyłącze się do pytania - wlasnie odlowilam rybke, ktora na oko wlasnie ma puchline. (przynajmniej zaden inny opis z dzialu choroby ryb nie pasuje) - rybka plywa w osobnym wiaderku i jutro wieczorem kupie jej jakies leki - czy ktos ma pomysl co zrobic w akwarium?? leki zabijajace bakterie nitryfikacyjne sa wykluczone.... czy sa inne sposoby leczenia?

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości