Martwica płetw u rybki.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
karolka
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 21 marca 17, 18:14

Martwica płetw u rybki.

Postautor: karolka » 21 marca 17, 18:20

Witam,
mam problem ponieważ mój bojownik zachorował na martwicę około miesiąca temu, jednak została zdiagnozowana dopiero wczoraj. Wczoraj podałam lek i rybka zgubiła już część zaatakowanych chorobą płetw. Dzisiaj do akwarium dodałam sól zakupioną w sklepie akwarystycznym. Rybka jest apatyczna i chowa się oraz nie utrzymuje czasami równowagi oraz nie pływa za dużo, czego nie dostrzegałam przed podaniem leku FMC. Chowa się a nawet kładzie na podłożu, jednak spożywa podawane pokarmy. Czy to zachowanie jest normalne przy leczeniu, czy świadczy o zaawansowanym stadium choroby i małej szansie na wyleczenie i czy jest jeszcze możliwość wyleczenia mojej rybki? Czy ktoś z państwa miał podobny problem i jest w stanie pomóc, bądź doradzić? Dziękuję serdecznie. Chcem jeszcze wspomnieć, że choroba zaatakowała wszystke płetwy mnie więcej do połowy.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Martwica płetw u rybki.

Postautor: Dhuz » 21 marca 17, 19:51

Jezusmaryja...

Po pierwsze podmiana wody 1/3 objętości przez 3 dni z rzędu. Pozbądź się soli. Bojownik to ryba rozlewisk i torfowisk, a nie wód słonych!

Po drugie, temperatura na 28°C.

Po trzecie, solidne napowietrzanie wody.

Jak nie pomoże, to Sera Baktoforte.

Na przyszłość nie będzie taryfy ulgowej - dział Choroby ma swój regulamin, na czerwono nawet jest przypomnienie u góry jak napiszesz temat. Nieprzestrzeganie kończy się kasem tematu.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości