Pleśń

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Dzoseph4
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 17 lutego 17, 09:30

Pleśń

Postautor: Dzoseph4 » 17 lutego 17, 10:41

Witam, mam akwarium ok. 20l z jedną rybą- Bocją, piasek-biały kwarc. Akwarium mam od dwóch tygodni (od razu zaznacze że NIE czekałem tygodnia na dojrzanie akwarium, tylko jeden dzień dlatego że poprzednie było w bardzo złym stanie). Wszystko jest nowe oprócz filtra (z gąbką). Posiadam również jedną roślinę (ze sklepu :P) oraz kamyczki z morza Śródziemnego (oczywiście wypłukane we wrzątku).
Bocje karmie okrągłymi "wafelkami" +/- 2 razy dziennie. I tu jest porblem, nie tknęła ich od 2 dni i pojawiła się na nich pleśń, pozbyłem, się jej wssysając ją. Q dodatku z filtra wylatują bombelki z powietrzem które później osiadają na tafli wody i tworzy się gruba warstwa piany.
Pytanie moje brzmi co powinienem zrobić z faktem pojawienia się pleśni (jak się jej pozbyć) oraz takowej piany. Również czy taki mix nie zaszkodzi rybie.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Pleśń

Postautor: barttsw » 17 lutego 17, 10:53

czy mi sie wydaje czy kolejny trol
rybie to zaszkodzilo je ja kupiles i twoja ignorancja

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Pleśń

Postautor: Dhuz » 17 lutego 17, 10:57

Dzoseph4 pisze:Witam, mam akwarium ok. 20l z jedną rybą- Bocją
Akwarium przerybione, za małe dla przebywającego w nim zwierzęcia, zacznij się edukować na temat potrzeb żywych organizmów, za które bierzesz odpowiedzialność, nikt tego za Ciebie nie zrobi.
Dzoseph4 pisze:odrazu zaznacze że NIE czekałem tygodnia na dojrzanie akwarium, tylko jeden dzień dlatego że poprzednie było w bardzo złym stanie
Akwarium dojrzewa 3-6 tygodni, a nie tydzień, ryba pewnie się truje, brawo Ty.
Dzoseph4 pisze:Bocje karmie okrągłymi "wafelkami" +/- 2 razy dziennie. I tu jest porblem, nie tknęła ich od 2 dni i pojawiła się na nich pleśń, pozbyłem, się jej wssysając ją. Q dodatku z filtra wylatują bombelki z powietrzem które później osiadają na tafli wody i tworzy się gruba warstwa piany.
Brak apetytu u bocji to sygnał alarmowy. Niezjedzoną karmę usuwa się po maksymalnie 2 godzinach, nie po 2 dniach, by nie gniła, trując tym samym ryby.

Zacznij podmieniać wodę w tym akwarium i przemyśl swoje podejście do opieki nad żywymi zwierzętami, bo niedługo zrobi się z tego opieka nad rybą pływającą brzuchem do góry. Pleśń to efekt Twojego zaniedbania, co do bąbelków ciężko powiedzieć - jeśli powietrze wylatujące z filtra osadza się na powierzchni i tworzy pianę, to masz solidnie zasyfioną wodę.

Dzoseph4
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 17 lutego 17, 09:30

Re: Pleśń

Postautor: Dzoseph4 » 17 lutego 17, 12:46

Dzięki za odpowiedź! Ale nie zabardzo rozumiem "przerybione". 20l to mało na jedną rybę?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Pleśń

Postautor: barttsw » 17 lutego 17, 12:51

czlowieku zakladam ze to bocja wspaniała to krowsko potrzebuje 3-4 m miejsca i to ryba stadna

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Pleśń

Postautor: Dhuz » 17 lutego 17, 12:58

Poczytaj sobie o rybie, jaką masz. Nikt tego za Ciebie nie zrobi.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Pleśń

Postautor: barttsw » 17 lutego 17, 13:10

moze teraz sobie wyobrazisz 30 cm krowsko

Obrazek

Dzoseph4
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 17 lutego 17, 09:30

Re: Pleśń

Postautor: Dzoseph4 » 17 lutego 17, 13:31

Chodziło mi o taką rybkę.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Pleśń

Postautor: barttsw » 17 lutego 17, 13:34

no to stawiaj 300x120x60 i dokup 5-6 albo oddaj

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości