Czy molinezje są chore

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
Żaneta
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 1 lutego 17, 12:44

Czy molinezje są chore

Postautor: Żaneta » 1 lutego 17, 12:58

Zgłaszam się z pytaniem dotyczącym molinezji. Posiadam dwie ciężarne molinezje i jednego samca. Mam je od jakiś dwóch tygodni od znajomej. Od wczoraj jedna z molinezji zaczęła siadać na dno oraz chować się za roślinami a że ma już większy brzuch przełożyłam ją do kotnika bo myślałam że będzie rodzić ale nic się takiego jeszcze nie stało. Po kilku godzinach druga z molinezji zaczęła także siadać na dno. Dziś rano pływała jeszcze normalnie czasem siadała na dno jadła też normalnie. Koło południa rybka była już zdechła i nie wiem co się mogło stać. Z samcem też zaczęły się problemy ponieważ też siada na dno. Nie wiem czym może to być spowodowane. Z góry dziękuję za odpowiedźi
Akwarium 112l
Obsada dwa gurami
8kapłanek
3tetry
Pokarm suchy i mrożona ochotka
Ostatnio zmieniony 1 lutego 17, 13:36 przez Żaneta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Dziwne zachowanie molinezji

Postautor: Dhuz » 1 lutego 17, 13:22

Ten dział ma regulamin. Dostosuj temat.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: Czy molinezje są chore

Postautor: osama » 1 lutego 17, 20:10

Karmisz ochotką i suchym żarciem, więc niczym gorszym się już nie da.

Mogę się założyć, że ryby są przekarmiane. Ryba nie potrzebuje dużo jedzenia, 1x na dzień to max. Ja swoje karmie 5-6x w tygodniu.

Poza tym molinezje potrzebują pokarmu roślinnego w diecie.

Obsada nieodpowiednia.

Co to jest "kapłanek"?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości